Žalobkyně zamítla stížnost úředníků obviněných v kauze Opencard

17.10.2011 11:59 | Zprávy

Stíhání všech pěti úředníků pražského magistrátu kvůli projektu Opencard bude pokračovat. Žalobkyně zamítla jejich stížnosti, čtyřem mužům navíc rozšířila obvinění, sdělila agentuře ČTK městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová. Policisté úředníky podezírají z toho, že v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách vybrali na projekt servisního kartového centra společnost Haguess, která však nesplnila podmínky zadávací dokumentace.

Žalobkyně zamítla stížnost úředníků obviněných v kauze Opencard

"Dozorová státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze zamítla jako nedůvodné stížnosti všech pěti obviněných v případu mediálně označovaném jako Opencard," uvedla Hercegová. Čtyřem mužům navíc podle ní k obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku přibylo také stíhání kvůli porušování závazných pravidel hospodářského styku. Pátý úředník si obě tato obvinění vyslechl již na počátku.

Seyček z magistrátu zamířil do České televize

Policie podle médií stíhá bývalého šéfa odboru informatiky Ivana Seyčka, který smlouvu s Haguess podepsal. Podezírá také vedoucího celého projektu Jiřího Chytila, Ladislava Kendíka, Miroslava Čadského a dalšího pracovníka odboru informatiky. Muži byli členy hodnotící komise, která firmu vybrala. Kriminalisté muže obvinili v srpnu.

Tři z obviněných jsou podle dřívějších informací serveru Novinky.cz stále zaměstnanci odboru informatiky pražského magistrátu, Čadský působí na odboru dopravy. Seyček po loňském odchodu z magistrátu zamířil do České televize a od 1. června tam šéfuje informačním technologiím.

Policisté začali projekt pražské karty Opencard prověřovat loni v únoru na základě trestního oznámení bývalé zastupitelky Jany Ryšlinkové.

Opencard stál do konce roku 2009 přes 800 milionů

Pražská karta Opencard slouží mimo jiné jako tramvajenka, průkazka do knihovny, držitelé na ni také získají různé slevy. Projekt opencard vyvolal řadu podezření především kvůli přidělování zakázek. V jeho počátcích uzavřela Praha několik nevýhodných smluv, které dodavatelům zaručovaly výsadní postavení. Podle některých médií byly zakázky přidělovány stejným firmám napojeným na známé pražské podnikatele.

Projekt Opencard prověřilo několik auditů. Projekt je podle kritiků předražený, podle auditorů stál do konce roku 2009 přes 800 milionů. Nejvíce inkasovala firma Haguess, asi 320 milionů korun.

Související:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

vozidla UA bez STK

Pane ministře Kupko, jak dlouho ještě hodláte tolerovat provoz ukrajinských vozidel bez technických kontrol na území české republiky? Myslíte, že se chováte s péčí řádného hospodáře? Stanice STK jsou kapacitně připraveny provést kontroly UA vozidel, ale vy evidentně tolerujete jednu skupinu cizích...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…