„Podle mého názoru se však v tomto případě jedná o plán příliš tvrdý, nezohledňující stupeň psychické vyzrálosti žáků základních škol, a ve svých důsledcích velmi rizikový. Pro dvanáctileté žáky pátých tříd to bude znamenat velký stres, protože na první velkou zkoušku nebudou dostatečně psychicky připraveni,“ píše Duchoslav.
Nespravedlivý návrh, který demotivuje
Dodává také, že takový návrh je nespravedlivý, protože rozděluje děti na vítěze a poražené a bere jim motivaci do dalšího studia. Přitom podle něj není žádné zkoušení stoprocentně objektivní.
„Neúspěšní žáci, byť nadaní či talentovaní, by museli vzít zavděk právě řemeslem, k němuž třeba ani nemají předpoklady, chybí jim manuální zručnost atd. Má se jít skutečně touto nedobrovolnou cestou? ,,Malé maturity" tak spíše připomínají represivní nástroj a vrací nás hluboko do minulosti, kdy existovaly kádrové posudky, které skutečně rozhodovaly o tom, zda žák půjde studovat, či se vyučí,“ zlobí se autor.
Čtěte:
-
Dobeš se zastal učitelky, která si stěžovala na nevhodnou sexuální výchovu
-
Pomohou smlouvy rodičů se školou? Účinné výchovné nástroje již máme
-
Klaus ml.: Rok praxe pro budoucí učitele. Ať vidí, jestli je vůbec baví
-
Jílková v šoku z vyhazovu učitelky za svůj pořad. Vše prošetří Dobeš
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh