Pražští radní obměnili dozorčí radu dopravního podniku

29.11.2011 14:24 | Zprávy

Pražští radní vyměnili několik členů dozorčí rady pražského dopravního podniku. Z orgánu odvolali tři starosty z ODS Milana Richtra, Dalibora Mlejnského a Marka Ječménka a dále bývalého náměstka primátora Antonína Weinerta (ČSSD). ČTK to dnes řekla mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Nahradit by je měli noví zástupci ODS a TOP 09 spříznění s novou koalicí na pražské radnici.

Pražští radní obměnili dozorčí radu dopravního podniku

 V dozorčí radě zatím zůstane její současný šéf a ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD), poslanec David Vodrážka (ODS) a zastupitel Pavel Hurda (ODS), který patří k okruhu lidí kolem pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS). Větší zastoupení v dozorčí radě získá TOP 09. Kromě současných zástupců Jiřího Pařízka a Jiřího Nouzy by tam měl zasednout také zastupitel Michal Štěpán. Nové členy bude mít také ODS.

Vítězství primátora Svobody?

Personální změny v dozorčí radě Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) se po událostech na magistrátu z minulého týdne očekávaly. Šéf pražské ODS Boris Šťastný minulý týden nejprve navrhl vypovědět dosavadní koalici s ČSSD. O budoucí spolupráci chtěl jednat s TOP 09, primátor Svoboda jej ale předběhl a ve čtvrtek ráno překvapivě podepsal s TOP 09 koaliční smlouvu.

Richter, Mlejnský a Ječmének bývají spojováni s minulým vedením města a také s lidmi kolem Šťastného. S těmito lidmi měl primátor Svoboda v minulosti spory. DPP je největší městskou firmou, ročně dostává z rozpočtu hlavního města více než deset miliard korun.

Související: 

Primátor Svoboda: Pan Šťastný se snaží za každou cenu dezintegrovat pražskou ODS

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Všechny smlouvy z letošního lesnického tendru jsou uzavřené

22:08 Lesy ČR: Všechny smlouvy z letošního lesnického tendru jsou uzavřené

Celkem dvanáct smluv, které vzešly z letošního lesnického tendru, jsou s dodavateli prací a služeb v…