Ve svém článku Jakl rozbíjí jeden argument, který cyklistiku hájí, za druhým. To, že jízda na kole je zdravá, ho v jeho názoru neobměkčuje. „Jistě. Pokud vám ale nezničí záda a nezabijete se při smyku na štěrku v prudkém klesání. A jestli je tak zdravé, musí jeden daňový poplatník připívat na zdraví druhého? A když jde někomu k duhu panák slivovice po ránu, taky ho dostane zadarmo?“ ptá se.
Ekologická není cyklistika ani trochu
Považovat cykloturistiku za ekologický způsob dopravy je podle něj „blbost na kvadrát“. „Za pouhý jeden litr nafty odveze auto pět lidí na dvacet kilometrů. Nějakých 35 korun to dělá. A když si pět lidí sedne na kolo a těch 20 kilometrů odšlape, to jako nestojí nic? V cíli si musejí dát oběd, protože spálili mraky energie. Za ten dohromady vypláznou aspoň čtyři stovky, a to nemluvím o nutném doplnění tekutin,“ vypočítává.
Podotýká, že lidská energie je nejdražší a nejantiekologičtějí ze všech myslitelných. Proto lidem vzkazuje, ať zahodí kola, samozřejmě ekologicky, zůstávají doma a mají nižší potřebu jídla. „A nevěřte cyklomaniakům, že kolo je pokrok, že kolo je čistota a zdraví. Čuchněte k jejich propocenému triku a budete mít jasno, kdo tu zamořuje vzduch. Pachem i hloupými argumenty,“ uzavírá Jakl.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem