Současnou vládní krizi prohlubují vnitřní rozpory mezi ODS a TOP 09 a naprostá bezkoncepčnost předkládaných opatření. Vláda není schopna rozhodnout o ukončení projektu sKaret a otevřeně přiznat, kdo za vše ponese odpovědnost. Nezodpovědné je i úporné nahánění klientů pro 2. pilíř důchodové reformy za další miliony korun dodatečné kampaně.
Nově vláda obchází své prohlášení, že už nebude měnit daně, a přichází s dalším daňovým balíčkem. Nemění chybné směřování hospodářské politiky vlády, jen koriguje některé původně plánované změny a zavádí nová opatření, která mají suplovat chybějící prorůstovou politiku.
Daňová progrese je i nadále pro vládu nepřijatelná. Osvobození příjmů z prodeje cenných papírů a dividend potvrzuje, že vláda nadále prosazuje nižší zdanění kapitálu oproti spotřebě. Otazník zůstává nad zrušením kritizovaného výpočtu daní z tzv. superhrubé mzdy. Svou daňovou politikou poškozuje zájmy nižších a středních vrstev.
Některé návrhy jako zrychlení odpisování, podpora výzkumu a vývoje či podpora praktického výcviku žáků a studentů jsou přijatelné, ale jejich spojení s problematickými návrhy v jednom balíčku jen odhaluje úplnou nekoncepčnost přístupu vlády, který ústí jen do neustálých změn daňových zákonů, kritizovaných i podnikatelskou veřejností.
Uvedené skutečnosti potvrzují, že současná vláda je nekompetentní a nekoncepční. Nejde jí o občany, ale jejím jediným zájmem je udržet za každou cenu současnou koalici do řádných parlamentních voleb. KSČM musí trvat na tom, že ústavním řešením této situace mohou být právě předčasné volby.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: KSČM