Vládní poslanec vypráví o černoších a Cikánech. Dost natvrdo

04.04.2012 4:44 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Místopředseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Otto Chaloupka emigroval ze socialistického Československa před komunistickým režimem do Spojených států. Zde poznal problémy s černochy a imigranty. Varuje před tím, aby se něco podobného, co se děje v USA s černochy, nestalo v České republice s Romy. Varuje též před pozitivní diskriminací, multikulturalismem a islámem.

Vládní poslanec vypráví o černoších a Cikánech. Dost natvrdo
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka

Podle Chaloupky se problém s nepřizpůsobivou romskou menšinou podobá problémům s černochy v Americe, kteří jsou též často na sociálních dávkách, žijí ve svých ghettech a jsou členy zločineckých gangů. Zdůrazňuje, že je mu jedno, jakou má kdo barvu pleti, ale záleží mu na tom, jestli se chová slušně a neobtěžuje okolí.

Menšiny vládnou

„Je to podobný problém. Proto mě to tak trápí, aby se to u nás s menšinami nedostalo do stejné situace jako v USA. Já jsem žil nejdelší dobu v Kalifornii, posledních pět let jsem žil na Floridě, kde situace byla odlišná, ale ta Kalifornie mě děsila, protože tam se to s přistěhovalci, Mexikánci a také s černochy dostalo do takového stádia, kdy oni tam de facto vládnou, běloši jsou tam v podstatě již v menšině a já jsem tam byl dostatečně dlouho, abych viděl ten vývoj, kdy to bylo ještě schůdné, a kdy se to začalo zvrhávat a zvrátilo se to do neúnosné situace,“ varuje Chaloupka.


 
„V osmdesátém šestém jsme se přestěhovali ze San Francisca do Walnut Creek. Člověk se pak ocitl v úplně jiném světě. To byla taková oáza. V San Franciscu, co se týká složení obyvatelstva, to bylo opravdu špatné. Tam kromě pár milionářských oblastí, kde žili slušní a majetní lidé, kde bylo čisto a bezpečno, tak takových oblastí je málo. Zbytek San Francisca jsou oblasti, kde jsou kanceláře a firmy, kam lidé dojíždí z okolních měst. Jinak tam žije jen taková ta nižší vrstva a podle toho to tam také vypadá. Ve Walnut Creek bylo čisto krásně, super školy, my máme dvě dcery a dělali jsme vše pro to, aby byly v čistém a bezpečném prostředí a slušných školách. Když jsme se nastěhovali do Walnut Creek, tak tam nebyli barevní. Proto tam byl klid a bylo tam čisto a bezpečno,“ vzpomíná Chaloupka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Dočkáme se změny Zelené dohody?

Dobrý den, frakce Patriotů navrhovala zařadit na program jednání pléna EP bod věnovaný nutnosti změnit Green Deal. Vy jste prý byli proti. Proč? Vy si nemyslíte, že je revize nutná? A i kdyby projednání prošlo, je vůbec reálné, že se jako většina politiků v EU probudí a dočkáme se změny? Podle mě se...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Inspirace pro volbu vzdělání a kariéry

19:28 Hospodářská komora: Inspirace pro volbu vzdělání a kariéry

Mezi sektory s největší perspektivou do budoucna patří kybernetická bezpečnost, herní průmysl a mode…