Zrušme změny času. Vedou k sebevraždám, varuje Roithová

28.10.2012 19:18 | Zprávy

V noci ze soboty na neděli došlo ke změně času na zimní. Letní čas byl zaveden v Československu v roce 1979 a od té doby pravidelně každý rok dvakrát posunujeme ručičky na hodinkách. Střídání času však má své odpůrce a někteří, jako senátor Petr Šilar či kandidátka na prezidentku Zuzana Roithová, za zrušení letního času bojují.

Zrušme změny času. Vedou k sebevraždám, varuje Roithová
Foto: roithova.cz
Popisek: Europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová

„Jedinou reálnou možností, jak střídání času učinit přítrž, je dosáhnout dohody v celé Evropské unii. Chceme k tomu využít administrativního procesu nazvaného Evropská občanská iniciativa (EOI). Tu je sice možné registrovat již od dubna letošního roku, ale jde o složitý proces, který klade nemalé nároky finanční, časové, ale hlavně odborné. Chceme být dobře připraveni a vyvarovat se toho, aby naše EOI byla zamítnuta kvůli formálním nedostatkům," uvádí Šilar.

Dopady na zdraví

Pro úspěch je nutné získat v Evropské unii podporu miliónu lidí do dvou let od registrace iniciativy. Podporu se budou snažit získat elektronicky. V této době již testují software pro toto využití. Navíc hlasování bude skrze službu mojeID.cz, což by mělo zaručit důvěryhodnost podpisů a tak i celé iniciativy.

„Od 1.11.2012 také spouštíme novou podobu našeho webu www.onlyonetime.cz. Od statického obsahu přejdeme k dynamickému webu. Všichni zájemci o podporu se budou moci registrovat, v hlasování rozhodnou, zda se přikloníme k letnímu nebo zimnímu času," dodává senátor.

Tuto iniciativu podporuje i kandidátka na post prezidenta ČR Zuzana Roithová. Střídání času bylo totiž zavedeno kvůli úsporám energie, v dnešní době však úspory nepřináší a je tak zbytečné. Navíc změny času mají dopady na lidské zdraví, které vedou až k nárůstu množství sebevražd, což dokazují analýzy lékařských časopisů. Kolem změny času navíc dochází i k větší spotřebě psychofarmatik.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

U studentů roste zájem o práci v jaderné energetice, ČEZ podepsal rekordní počet stipendií

17:44 U studentů roste zájem o práci v jaderné energetice, ČEZ podepsal rekordní počet stipendií

Rekordních 67 stipendijních smluv uzavřeli v letošním semestru studenti vybraných středních a vysoký…