„Jedinou reálnou možností, jak střídání času učinit přítrž, je dosáhnout dohody v celé Evropské unii. Chceme k tomu využít administrativního procesu nazvaného Evropská občanská iniciativa (EOI). Tu je sice možné registrovat již od dubna letošního roku, ale jde o složitý proces, který klade nemalé nároky finanční, časové, ale hlavně odborné. Chceme být dobře připraveni a vyvarovat se toho, aby naše EOI byla zamítnuta kvůli formálním nedostatkům," uvádí Šilar.
Dopady na zdraví
Pro úspěch je nutné získat v Evropské unii podporu miliónu lidí do dvou let od registrace iniciativy. Podporu se budou snažit získat elektronicky. V této době již testují software pro toto využití. Navíc hlasování bude skrze službu mojeID.cz, což by mělo zaručit důvěryhodnost podpisů a tak i celé iniciativy.
„Od 1.11.2012 také spouštíme novou podobu našeho webu www.onlyonetime.cz. Od statického obsahu přejdeme k dynamickému webu. Všichni zájemci o podporu se budou moci registrovat, v hlasování rozhodnou, zda se přikloníme k letnímu nebo zimnímu času," dodává senátor.
Tuto iniciativu podporuje i kandidátka na post prezidenta ČR Zuzana Roithová. Střídání času bylo totiž zavedeno kvůli úsporám energie, v dnešní době však úspory nepřináší a je tak zbytečné. Navíc změny času mají dopady na lidské zdraví, které vedou až k nárůstu množství sebevražd, což dokazují analýzy lékařských časopisů. Kolem změny času navíc dochází i k větší spotřebě psychofarmatik.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh