Pokud by k realizaci plánu došlo, pak by ale do něj ministr spravedlnosti zařadil jen ty pachatele, kteří jsou uvězněni za lehčí delikty, například drobných krádeží nebo řidičů, kteří se dopustili přestupku či ublížení na zdraví z důvodu opilosti.
Na silnicích by pracovaly až dva tisíce odsouzených
„My to odhadujeme až na dva tisíce vězňů, kteří by mohli mimo areály věznic takto pracovat. Také se bude potřeba domluvit v případě jejich zaměstnávání při výstavbě silnic, jestli by byli vězni zaměstnanci stavební firmy, která silnici buduje, nebo jestli by byli přímo zaměstnanci státu," řekl v této souvislosti Pospíšil.
„Předpokládám, že během dvou týdnů se potkáme i s panem ministrem dopravy Bártou a budeme schopni projekt ve velmi krátké době připravit a říci, nakolik je realizovatelný, případně v jakém rozsahu," dodal k tomu.
Odbory: Dělnící by přišli o práci. To nedopustíme
Jenže proti plánu se již nyní bouří odboráři. Jde o to, že by rázem spousta lidí byla bez práce.
„Naši lidi se propustí, budou brát podpory a dávky. To přeci nemá vůbec logiku, i ekonomicky to je zoufalost. Uměl bych to pochopit, kdyby byl nedostatek lidí, byli jsme v konjunktuře. Pořád věřím, že si to na tripartitě vysvětlíme," vysvětlil předseda odborového svazu Stavba ČR Stanislav Antoniv.
Čtěte také:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb