Goebbels se chechtá. Pekarové. Po „oslavách“ března 1939 nám napsal veterán

17.03.2021 12:52 | Zprávy

„Goebbels se v pekle nejspíše pekelně chechtá.“ O tom, že rychle přibývá lidí, co by si rádi za jidášský groš zkusili vazalskou halenu, hovoří plukovník ve výslužbě, účastník misí OSN Pavel Skácel. „Začínám věřit těm, co tvrdí, že po nástupu takových Pekarových a jim podobných budou mít Benešovy dekrety jepičí život,“ říká. A čekat omluvu od jedné z nejsuverénnějších mocností v době, kdy se stalo zvykem bourat pomníky rudoarmějců? Přečtěte si příběh jednoho „vyrostlého starosty“ při návštěvě Číny. Připomeňme, že Skácel vzbudil zásadní bouři už před šesti lety v souvislosti s migrací, a to konstatováním, že uprchlíci jsou vlastně „vetřelci“ a jde o „řízenou invazi.“

Goebbels se chechtá. Pekarové. Po „oslavách“ března 1939 nám napsal veterán
Foto: Daniela Černá
Popisek: Válečný veterán, plukovník Pavel Skácel na slavnostním aktu k 74. výročí osvobození města Ostravy a ukončení druhé světové války v Komenského sadech

„Kvapem přibývá těch, co by si rádi (za jidášský groš) zkusili jho a vazalskou halenu.“ Plukovník ve výslužbě Pavel Skácel, bývalý vedoucí projektu Péče o válečné veterány, který je s nimi stále v kontaktu, připomíná, že kvapem ubývá těch, co pohnutou a pro náš národ tragickou dobu zažili a pamatují. „Mladší rychle zapomněli na ztrátu 360 000 lidí příslušníků našeho národa,“ varuje.

Ve dnech výročí okupace a vytvoření Protektorátu Čechy a Morava připojila řada politiků své komentáře. Na jeden z nich reaguje i Skácel. „Slovíčkaření (autonomní) má zahalit podstatu, kdy náš stát okleštěný o takzvané Sudety, byl pouhopouhým protektorátem. Kde se toho málo smělo a hodně nesmělo. Přibývá lidí a mezi ně patří i autorka citátu (který není z její jiným směrem vzdělané hlavy), kteří mají za úkol mísit dojmy s pojmy. Působit více na city (jak je zvykem) a méně na rozum. Novodobí kvazihistorici, quislingové a propagandisté v médiích se nám snaží podsouvat, že nacismus a Hitler udělali sice nějaké ty chybky, ale v zásadě správně bojovali proti komunismu. Jejich cílovou skupinou jsou hlavně příslušníci mladé generace.“ 

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová totiž k výročí na sociální síti mimo jiné uvedla: „Před 82 lety začali nacisté s okupací Čech, Moravy a Slezska a byl zřízen autonomní Protektorát Čechy a Morava. Temná stránka našich dějin, která zničila život mnoha občanů. Zatímco za tuto okupaci proběhla omluva a pokání, jiní okupanti i dnes otevřeně vyhrožují. Nezapomeňme.“

Reakcí se pak ve veřejném prostoru objevilo opravdu požehnaně, a tak pro jistotu šéfka Topky přidala vysvětlení: „K některým reakcím: Je nezpochybnitelnou pravdou, že Hitlera podporovala velká část Němců mimo jeho stranu a ti měli na teroru naší země svůj podíl. Část Němců však byla také nacisty terorizována. Kolektivní vina je vždy špatně a končí masakry. Jako např. na Švédských šancích.“

I k tomu přidává Skácel svůj komentář: „Ti, co dodávají té paní ‚noty‘, by měli být více přesvědčiví. Její dokreslující odpověď je taková politicko-historická holomajzna. Vybrala si z reakcí, co se jí hodilo. Nic neřekla o podstatě protektorátu a těžké době, kdy nikdo nevěděl ani dne ani hodiny. Myslím příslušníky národa, kteří v té těžké době nepřestali být lidmi a vlastenci. Odkaz na přerovské Švédské šance ukazuje, kam směřuje paní předsedkyně a její další kolegové. Ukázat na excesy z konce války a vypíchnout to, s čím by se v budoucnu dalo (po vzoru jiných našich quislingů) vystoupit i na výročních dnech Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Začínám věřit těm, co tvrdí, že po nástupu takových Pekarových a jim podobných budou mít Benešovy dekrety jepičí život. Němci sami nemají nárok žádat jejich zrušení. Avšak když o jejich likvidaci požádají naši ‚skvělí a vstřícní‘ zastupitelé, podpoření zaprodanou sebrankou v Bruselu, nezbude Němcům než souhlasit. Určitě při tom zamáčknou slzu (od smíchu) v oku.“  

Ne, omluvy nestačí. Celé náruče květin nestačí! 

Německý velvyslanec v Praze Christoph Israng položil v den výročí květinu k pomníku T. G. Masaryka před Pražským hradem. Na sociální síti Twitter pak k tomu poznamenal, že s velkou bolestí myslí na utrpení, kterým si museli za 6 let německého útlaku Čechoslováci projít. Konkrétně uvedl, že „zažili nezměrné bezpráví a utrpení.“ „S velkou bolestí a úctou vzpomínáme na oběti této temné kapitoly česko-německých dějin.“

Takový projev omluvy ale některým nestačí. „Celé náruče květin nestačí. A jsou i jiná příkladnější pietní místa pro položení květin, třeba v Kobylisích. Jeho nelíčeně líčená bolest není omluvou. Sociální síť, kterou lze dnes z jakýchkoliv důvodů zablokovat (viz USA) mi nepřijde jako ta správná platforma pro tato vyjádření,“ hodnotí Skácel. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Proč nemáme referendum?

Paní Válková, rád bych znal váš názor na to, proč si myslíte, že neprošel váš návrh na uzákonění referenda, když je zakotveno i v ústavě a taky by mě zajímalo, proč jste zákon nepřijali, když jste byly ve vládě vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozkol v Praze: 9 milionů jim nalil Hřib, oni teď štvou SPOLU. „Nenecháme se vydírat.“

4:44 Rozkol v Praze: 9 milionů jim nalil Hřib, oni teď štvou SPOLU. „Nenecháme se vydírat.“

V Praze má vyrůst unikátní hudební komplex. Navrhovaná budova Vltavské filharmonie by mohla hlavnímu…