Předsedou dozorčí rady ArcelorMittal se stal Augustine Kochuparampil
25.05.2013 10:01 | Zprávy
Dozorčí rada společnosti ArcelorMittal Ostrava a.s. včera jmenovala členem dozorčí rady Augustina Kochuparampila, viceprezidenta skupiny ArcelorMittal a generálního ředitele divize Long Carbon Europe, a zároveň jej zvolila předsedou dozorčí rady. Kochuparampil nahradil Arnauda Poupart-Lafarge, který na funkci rezignoval.
reklama
Augustine Kochuparampil působil v ostravské huti už v období 2004-2008 jako člen představenstva, kdy firmu pomáhal začlenit po privatizaci do tehdejší Mittal Steel. V letech 2009-2011 pak byl generálním ředitelem ArcelorMittal Ostrava. Pod jeho vedením uskutečnila společnost v roce 2011 největší ekologickou investici soukromé firmy v České republice od roku 2000, když investovala 1 miliardu korun do odprášení zařízení na úpravu rudy (aglomerace).
Augustine Kochuparampil se narodil 8. července 1952. Svou kariéru ve skupině ArcelorMittal zahájil v roce 1995 jako manažer kontrolingu v Mittal Steel Hamburk, kde byl o dva roky později jmenován ředitelem pro ekonomiku. Od roku 2001 do 2003, již ve funkci ředitele pro ekonomiku Ispat Europe, dohlížel na restrukturalizaci a konsolidaci evropských závodů této skupiny. V roce 2003 převzal funkci ředitele pro ekonomiku Mittal Steel Poland a hrál klíčovou roli při restrukturalizaci polských hutí. V lednu 2007 byl jmenován generálním ředitelem ArcelorMittal Galati v Rumunsku. Kochuparampil má magisterský titul z Institute of Cost and Management Accountants of India a bakalářský právnický titul z indické Ravishankar University v Raipuru. Od roku 2009 žije v Ostravě.
ArcelorMittal Ostrava a.s. je největší hutní komplex v České republice a patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby společnosti je 3 miliony tun oceli, zhruba 50 % produkce se exportuje do více než 60 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají více než 7500 zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2012 činila 34 213 korun. ArcelorMittal Ostrava vyrábí železo a ocel v souladu s veškerou ekologickou legislativou. Již dnes splňuje limity EU, které určuje nejlepší dostupná technika (BAT) a které vstoupí v platnost až od roku 2016. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.