Asociace krajů ČR: Hejtmani jednali o pomoci armády, dodávkách ochranných obleků a testování v sociálních zařízeních

13.11.2020 8:24

O aktuální epidemiologické situaci včera videokonferenčně jednali hejtmani českých a moravských krajů.

Asociace krajů ČR: Hejtmani jednali o pomoci armády, dodávkách ochranných obleků a testování v sociálních zařízeních
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR

Ministr vnitra Jan Hamáček, který se jednání účastnil, připomněl, že v posledních dnech dochází k poklesu počtu občanů s onemocněním COVID-19, a upozornil, že již v pátek 13. listopadu bude na jednání Rady vlády pro zdravotní rizika (RVZR) a poté krajům i veřejnosti představena tabulka k možnému uvolňování krizových opatření.

„Diskutovali jsme o požadavku na pomoc Armády ČR v jednotlivých regionech a podle našich informací byly požadavky schváleny, vojáci nastoupí do nemocnic a dalších zařízení v příštím týdnu. Řešili jsme i stav zásob ochranných obleků, který kraje zmapují do příštího týdne, abychom případně jednali o dozásobení. S ministrem vnitra jsme se také dohodli na tom, že v rámci nástupu žáků do 1. a 2. ročníků základních škol od 18. listopadu projedná v Ústředním krizovém štábu možnost testování pedagogů,“ upřesnil 1. místopředseda Rady Asociace krajů ČR a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Představitelé krajů hovořili rovněž o provádění testování v pobytových zařízeních sociální péče prostřednictvím antigenních testů, které by do pátku 13. listopadu měla mít v dostatečném počtu všechna určená zařízení. Apelovali na ministerstvo vnitra, aby diskutovalo v RVZR podmínky testování v sociálních zařízeních po skončení nouzového stavu a především financování včetně pořízení testů.

Další společná videokonference hejtmanů je v plánu ve čtvrtek 19. listopadu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…