„Od roku 2012 jsme pak už snížili náklady na dodávky energií o více než 20 milionů korun. Největšího poklesu jsme dosáhli u silové elektřiny v nízkém napětí, kde jsme náklady snížili na polovinu. Ve finančním vyjádření ale nejvíce šetříme na elektřině ve vysokém napětí, kterou ČVUT nakupuje ročně v objemu přesahujícím 19 tisíc megawatthodin. V porovnání s rokem 2012 budou u tohoto produktu náklady nižší o 12 milionů korun,“ uvedl rektor ČVUT v Praze prof. Petr Konvalinka.
Celkově vysoká škola pořizuje pro své fakulty, Správu účelových zařízení ČVUT a servisní společnost ENERGOCENTRUM PLUS každoročně 55 megawatthodin elektřiny a zemního plynu. „Proti prvnímu nákupu dodávek na rok 2013 jsme objem pořizovaných energií zvýšili o 80 procent, tj. cca o 24 tisíc MWh,“ doplnil kvestor ČVUT Ing. Václav Pátek.
U dodávek na rok 2016 se podařilo snížit cenu silové elektřiny meziročně o 8 procent, u zemního plynu bude pokles dokonce třináctiprocentní. „Dosáhli jsme tím nová cenová minima u všech pořizovaných produktů. Cena silové elektřiny ve vysokém napětí se navíc dostala pod 900 korun za megawatthodinu a u zemního plynu jsme jen jednu korunu nad šestisetkorunovou hranicí,“ upřesnil Ing. Václav Pátek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva