Jako v mnoha předešlých případech, nelegální automaty byly ukryty za dveřmi, jež se daly otevřít pouze pomocí speciálního čipu, který byl k mání u obsluhy herny. Herny se v mnoha případech tváří jako zcela legální provozovny, u vstupních dveří bývají mnohdy dva nebo tři automaty, na které má provozovatel povolení, ovšem ty další ilegální, bývají např. za tajnými dveřmi nebo za plentou. Dále se herny tváří jako dobročinné spolky, kdy případná prohra hráče je vlastně tzv. „příspěvek spolku" nebo jako hráčské kluby, kdy každý návštěvník má svoji vlastní členskou kartu. Celníci se rovněž setkali s pokusem, jak skrýt nelegální hazard, že automaty nebo rulety jsou malých uzavřených prostorech a za použití běžných prostředků je nelze z místnosti vynést. Ani tyto pokusy však u celníků neuspějí, v těchto případech přichází na řadu bourání zdí a rozšiřování vstupu.
Podobné razie budou na území metropole probíhat i nadále.
Provozovatelé hazardních her, kteří nemají řádné povolení od ministerstva financí, se vystavují pokutě až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého vybavení a zařízení, které k nelegálnímu hazardu slouží.
Dozorovou činnost nad hazardními hrami vykonává celní správa od začátku letošního roku, kdy vstoupil v platnost nový zákon o hazardu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva