Česká leasingová a finanční asociace: Zastropování úroků by mělo zásadní dopad na hospodaření poskytovatelů úvěrů

02.04.2020 10:06

Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA), která sdružuje nejvýznamnější nebankovní poskytovatele úvěrů a dalšího financování, podporuje snahu Ministerstva financí a vlády pomoci postiženým v souvislosti s přijatými opatřeními na ochranu obyvatel před COVID-19.

Česká leasingová a finanční asociace: Zastropování úroků by mělo zásadní dopad na hospodaření poskytovatelů úvěrů
Foto: red
Popisek: Česká leasingová a finanční asociace

Členské společnosti ČLFA vždy byly a stále jsou připraveny vycházet svým klientům vstříc a umožňují jim v odůvodněných případech odklady splátek, aby jim pomohly překonat aktuální problémy.

Za nepřiměřené však ČLFA považuje zamýšlené omezení úroků za dobu odkladu splácení. Podle asociace by to mělo zásadní dopad na hospodaření členských společností. ČLFA zdůrazňuje, že plošný návrh se zastropováním úroků nejen že nemá oporu v žádném doporučení Evropské unie, ale evropský bankovní regulátor ani nic takového nenavrhuje a nepodporuje.

„Poskytovatelé spotřebitelských úvěrů z řad členských společností ČLFA jsou podle hodnocení nezávislých institucí plně srovnatelní s bankovní sférou, pokud jde o kvalitu služeb i etiku jejich podnikání. Potvrdilo to například poslední vydání Indexu odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni, v němž většina členských společností dosáhla velmi vysokého hodnocení,“ říká místopředsedkyně představenstva ČLFA Jana Hanušová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…