„Pacient s diagnózou rakoviny prostaty má řadu možností, jak zjistit maximum informací ohledně léčby, ať již od svého lékaře nebo ze specializovaných webů, které se této nemoci věnují. To ale nestačí. Nejde jen o to úspěšně zvládnout léčbu, jde také o to žít tak, aby se nemoc nevrátila. A to je cílem našeho setkání,“ vysvětlil cíl semináře prof. MUDr. Vilím Šimánek, který je předsedou sdružení pacientů s onemocněním prostaty Prostak.
O léčbě rakoviny prostaty tak během odpoledního semináře hovořili například přednosta olomoucké urologie doc. MUDr. Vladimír Študent, Ph.D. a MUDr. Karel Ćwiertka, Ph.D. z onkologické kliniky fakultní nemocnice. Dostalo se ale i na přednášky o operačních technikách, nových metodách zamezení úniku moči, erektilní dysfunkci nebo online psychologické pomoci pacientům. Setkání je pro pacienty přínosné i proto, že mohou s lékaři konzultovat své potíže.
Seminář doprovázela výstava fotografií Jindřicha Štreita z cyklu Tichá nemoc, který dokumentuje život pacientů s rakovinou prostaty. „Tady mají tyto fotografie velký smysl, a to nejen pro pacienty, ale také pro studenty lékařské fakulty. Zdá se, že jsem pro ně našel to pravé publikum,“ usmíval se světoznámý fotograf, který má se závažným onemocněním osobní zkušenost.
Štreitovy fotografie budou ve foyeru Teoretických ústavů LF UP k vidění až do 22. října. Den nato se přestěhují do obchodní galerie Šantovka, kde doplní akci Da Vinci operuje v Šantovce. Ta představí stejnojmenný robotický operační systém, jejž ve FN Olomouc využívají nejčastěji právě specialisté Urologické kliniky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva