Jihomoravský kraj: Středoškoláci ze zdravotnických škol budou pomáhat nemocnicím v boji s koronavirem

05.01.2021 13:30

Nemocnice na jižní Moravě v současnosti trpí z důvodu nemocnosti a karantén svých zaměstnanců nedostatkem zdravotnického personálu. Kraj proto povolává na pomoc nemocnicím středoškoláky ze zdravotnických škol.

Jihomoravský kraj: Středoškoláci ze zdravotnických škol budou pomáhat nemocnicím v boji s koronavirem
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Od zítřejšího dne vejde v platnost nařízení hejtmana, které vybraným středoškolákům v Jihomoravském kraji uloží pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních v regionu. Rozhodnutí o nařízení pracovní povinnosti středoškolákům dnes (5. ledna 2021) podepsal statutární náměstek hejtmana Lukáš Dubec.

„Pracovní povinnost je nařizována z důvodu naléhavého obecného zájmu neodkladného odvrácení nebezpečí ohrožení životů a zdraví obyvatel v souvislosti s trváním nouzového stavu. Nakažených pracovníků ve zdravotnictví přibývá zároveň s tím, jak se COVID-19 šíří a roste i počet aktuálně nemocných či zaměstnanců v karanténě v rámci samotných nemocnic. Studenti středních škol mohou v této chvíli výrazně pomoci,“ vysvětluje náměstek hejtmana Lukáš Dubec.

Jak následně dodal, nařízení se týká posledních ročníků zdravotnických středních škol a vyšších středních škol se zdravotnickým zaměřením. „Využívány budou seznamy žáků a studentů, kterým byla pracovní povinnost nařízena už v měsíci říjnu 2020,“ konstatoval náměstek Dubec.

Po doručení pracovních příkazů budou studenti kontaktovat určené pracovníky zdravotnických zařízení a domlouvat další podrobnosti výkonu pracovních povinností – zejména tedy den nástupu, konkrétní pracoviště a rozvržení směn.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha obdaruje dlouholeté dárce krve ročním kuponem na MHD zdarma

22:04 MHMP: Praha obdaruje dlouholeté dárce krve ročním kuponem na MHD zdarma

Hlavní město obdaruje dárce krve ročním kuponem na městskou hromadnou dopravu zdarma. Jednat se bude…