Ač Vysočina přímo s Rakouskem nesousedí, Vysočina Tourism se do projektu Kultura a příroda na Zeleném pásu (EV13) úspěšně zapojil a pomohl Stezku železné opony mezi Českými Velenicemi/Gmündem, Slavonicemi, Mikulovem a Bratislavou vyznačit a zviditelnit.
„Naším cílem bylo přilákat turisty z atraktivní dálkové cyklotrasy až k nám, na Vysočinu, a naopak informovat vysočinské cykloturisty o možnosti napojení na Stezku železné opony dvěma cyklotrasami 16 a 26. První křižuje Vysočinu směrem z Hlinska do Přibyslavi, Jihlavy, Třeště, Telče až do Slavonic, kde se napojuje na EuroVelo 13. A druhá vede z Jihlavy do Třebíče až do Raabsu,“ vysvětluje ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák a dodává: „Zdatní cykloturisté si tak mohou udělat krásný okruh Jihlava – Třebíč – Raabs – po EV13 do Slavonic a nazpět do Telče, Třeště až do Jihlavy.“
Na území Vysočiny v Jihlavě, Třebíči, Jemnici, Nových Syrovicích, Jaroměřicích nad Rokytnou a Telči tak cykloturisté najdou šest informačních panelů s mapou, informacemi o cyklotrase a o konkrétní obci spolu s poutavým příběhem. „Krom toho jsme uspořádali dva semináře na podporu cykloturistiky a vydali tři publikace: Cyklovýlety po Vysočině s návazností na EuroVelo 13, Okruh cyklotras 16 a 26 po Vysočině a Ubytování na Vysočině podél cyklotras 16 a 26. Podíleli jsme se i na společném cykloportálu www.ev13.eu,“ vyjmenovává aktivity Vysočina Tourism Eva Nejezchlebová.
Vítězná Stezka železné opony
Česko-rakousko-slovenský úsek Stezky železné opony nabízí fascinující putování historií a kulturou všech tří zemí a jejich přírodními atrakcemi. Cykloturisty provede malebnými městečky, ukáže ojedinělou architekturu, přeshraniční Národní park Podyjí/Thayatal či UNESCO památku Lednicko-valtický areál.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva