„Vloni na jaře jsme řešili velmi složitou situaci s nedostatkem jakýchkoli ochranných pomůcek. Naším prvořadým úkolem bylo zajistit ochranu složek integrovaného záchranného systému. Proto jsme objednali, nechali vyrobit a zaplatili nanofiltry s co nejvyšší možnou ochranou, kterou v té době bylo možné bez prodlení získat. Po zvážení přínosů a rizik to byla optimální varianta tak, aby Liberecký kraj co nejefektivněji a nejrychleji ochránil zdraví svých obyvatel během koronavirové pandemie,“ uvedl hejtman Martin Půta.
Na jaře loňského roku kraj tyto pomůcky poskytl příslušníkům krajské policie a naprostou většinu vyrobených nanofiltrů rozdal během trvání nouzového stavu.
Celkem Liberecký kraj v loňském roce zajistil výrobu a distribuci 2.274.363 kusů nanofiltrů.
Liberecký kraj nebude proti rozhodnutí o uložení pokuty podávat odpor a v plné výši ji zaplatí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tisková zpráva