Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k Mezinárodnímu dni proti homofobii

17.05.2020 19:27

Mezinárodní den proti homofobii, bifobii a transfobii si každoročně připomínáme 17. května, v den, kdy před 30 lety byla homosexualita vyškrtnuta z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace. MZV ČR při této příležitosti vyzývá k respektování práv osob s jinou než heterosexuální orientací.

Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k Mezinárodnímu dni proti homofobii
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

ČR považuje za nepřijatelné porušování lidských práv na základě vnímané nebo skutečné sexuální orientace nebo genderové identity. Marginalizace či dokonce kriminalizace lidí s odlišnou sexuální orientací (LGBTI) je v přímém protikladu se závazky bojovat proti všem formám násilí, diskriminace, nenávistných projevů a zločinů z nenávisti.

Spolu s dalšími státy vyvíjíme úsilí ke zvládnutí pandemie COVID-19. V mnoha částech světa jsou to právě lidé s odlišnou sexuální orientací, kteří jsou konfrontováni se stigmatizací, diskriminací, omezeními v přístupu ke zdravotnickým službám a domácím násilím či jsou vystavení chudobě, zvýšené míře nezaměstnanosti a bezdomovectví. Z těchto důvodů vítáme prohlášení Vysoké komisařky OSN pro lidská práva o cílených opatřeních potřebných pro ochranu LGBTI osob během boje proti virové pandemii. Jako člen iniciativy Equal Rights Coalition se ČR rovněž připojila k prohlášení ke COVID-19 a lidským právům LGBTI.

Plně podporujeme kroky EU zaměřené na podporu rovnosti a práv LGBTI osob. Úkolem české politiky podpory lidských práv a transformační spolupráce je přispívat k důstojnému životu všech bez rozdílu. Česká republika proto bude pokračovat ve svém aktivním zapojení do spolupráce s mezinárodními organizacemi, občanskou společností a nevládním a neziskovým sektorem při obraně lidských práv, důstojnosti a rozmanitosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do prvního bloku. V reaktoru vydrží déle

11:44 ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do prvního bloku. V reaktoru vydrží déle

Přesně 163 palivových souborů umístili energetici do reaktoru odstaveného prvního bloku. Nově je mez…