„Laboratoř stavby modelů je vybavená pěti-osými CNC frézovacími centry pro výrobu prototypových dílů a pro technologickou podporu aplikací kompozitních materiálů pro stavby koncepčních studií a pro prototypy automobilů,“ říká vedoucí Katedry materiálů a technologií pro automobily Petr Tomčík.
Zázemí katedry dále disponuje designovými ateliéry pro manuální tvorbu se zaměřením na kresbu, modelování, konstrukční sochařství a na část Rapid Prototyping s technologiemi 3D tisku, 3D scanování a samozřejmě PC učebnou. Nedílnou součástí výzkumně výukového cyklu je také laboratoř stereoskopické 3D projekce pro zobrazení předprodukčních návrhů. Vše uzavírá prototypová dílna zajištující sestavování prototypů automobilů. „Na FMMI tak vzniklo technologické zázemí srovnatelné s obdobně zaměřenými pracovišti v zahraničí“, říká rektor univerzity Ivo Vondrák.
V návaznosti na nové laboratoře a učebny je připravována akreditace pro navazující studium oboru Materiály a technologie pro automobilový průmysl. „V rámci tohoto oboru budou uplatněny nové moderní metody projektově pojaté výuky s vysokým podílem experimentální části,“ představuje nový obor Petr Tomčík.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV