Normalizaci střídá totalita, stěžují si lékaři v krajské nemocnici

11.02.2010 12:13 | Zprávy

Z karlovarské krajské nemocnice byl odvolán během čtvrt roku již třetí ředitel. Lékaři se bouří, sestry odcházejí jinam.

Normalizaci střídá totalita, stěžují si lékaři v krajské nemocnici

Situace v Karlovarské krajské nemocnici se opět vyhrotila. Po rozpadu původní vládnoucí koalice na kraji, z níž odstoupilo ve volbách mimořádně úspěšné hnutí Doktoři, začaly čistky.

Postupně jsou odvolávání nepohodlní lékaři, kteří upozornili na nekalé praktiky bývalého managementu nemocnice. Tento týden byl odvolán dokonce i ředitel Krajské nemocnice Roman Brázdil, za poslední tři měsíce jde již o třetí odvolání v řadě.

V prohlášení Lékařského odborového klubu se uvádí: „Volby sice politickou garnituru kompletně obměnily, praktiky však zůstaly stejné. Opět se vyhazují z kontrolních a řídících postů lidé, kteří již v minulosti prokázali svoje odhodlání poukazovat na nepravosti. Velice to připomíná normalizaci doby politické totality, kterou nyní vystřídala totalita soukromých ekonomických zájmů, kterým nynější politická a jí vytříděná manažerská třída slouží."

Radní Karlovarského kraje pro zdravotnictví Václav Larva (ČSSD) k odvolání Brázdila pouze uvedl, že představenstvo KKN nebylo spokojeno s jeho prací. To ovšem Brázdil vylučuje, protože mu předtím nebyla sdělena žádná kritická výtka k jeho práci.

Podle našeho zdroje stojí za odvoláním Brázdila také fakt, že si členové Lékařského odborového klubu stěžovali na množství přesčasů, které musí odsloužit a odmítali přijmout jakékoliv návrhy na snížení svých platů.

Sestry odchází za lepším

Omezení přesčasů by ovšem znamenalo pro již tak personálně oslabenou nemocnici velké problémy. Loni musela načas uzavřít některá oddělení a jiná omezila svoji kapacitu.

Další důvody nynější personální krize vysvětlila náměstkyně Karlovarské krajské nemocnice pro ošetřovatřelskou péči Alena Lomogová- Švabčíková.

„S nedostatkem sester jsme měli problémy vždy, ale zároveň jsme měli jistotu, že každý rok nám zdejší střední zdravotnická škola „dodá" novou várku absolventek.Jejich práce byla vždy podhodnocena, ale časem se vyšplhaly k docela solidnímu platu. Teď je vše jinak," postěžovala si Lomogová- Švabčíková s tím, že sestry po několika měsících praxe odcházejí do privátních zdravotnických zařízení, kde dostanou o několik tisíc měsíčně více, než v krajské nemocnici.

"Loni jsme kvůli akutnímu nedostatku dokonce museli uzavřít chirurgii a redukovat lůžka na jiných odděleních. Letos je to lepší, ale citelně nám chybí sestry na interně a oddělení intenzívní péče," povzdechla si Lomogová- Švabčíková.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: echo

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…