Senátor Dienstbier: Praze vládnou kamarádi, na stranách nesejde

18.11.2010 18:57 | Zprávy

Senátora Jiřího Dienstbiera pražská koalice ODS a ČSSD nepřekvapila. Už dobrých 20 let prý na magistrátu vládne banda kamarádů, kterým na stranické příslušnosti nesejde. Od "koryt" se jim ale nechce.

Senátor Dienstbier: Praze vládnou kamarádi, na stranách nesejde

"Praha je stát ve státě, to je něco úplně jiného než ostatní regiony," řekl Dienstbier pro čtvrteční Impulsy Václava Moravce. "Všechno to jsou kamarádi, co to spolu jedou 10-15 let, společně si rozdělují posty ve správních radách atd."

Že se tito lidé spojili i teď prý není žádné překvapení. "Když se říká, že se něco dohodlo předem, tak to nebylo z politických důvodů. Těm kamarádům je jedno, z jaké jsou strany. Dokonce to často jsou lidé, kteří nemají ani s politikou co dělat."

V deseti letech schovával papíry před VB

Jiří Dienstbier mladší byl v Praze volebním lídrem ČSSD, po volbách ho ale strana odstrčila. V pozici odpůrce koalice s ODS tak zůstal jediný. Otec mu prý s takovými složitými rozhodnutími nepomáhá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Jak chcete udržet české mediky ve zdravotnictví?

A nemyslíte, že tento problém, o kterém vy politici tak rádi mluvíte, se měl vyřešit už dávno? Co proto udělalo ANO? Vždyť dnes je realita takové, že je u nás víc doktorů cizinců než Čechů, aspoň já mám ten dojem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …