"Měli bychom se pokoušet hledat prostředky jinde, například 800 milionů korun by mohlo do sportu jít z hazardu," podotkl Šlégr ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu. "Celou změnu financování bych posunul o rok, abychom se dostali k tomu, zda je ta cesta, kterou chceme prosazovat, správná."
Šlégrovi se nelíbí záměr ministra školství Josefa Dobeše a ministra financí Miroslava Kalouska obejít Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) a rozdělovat peníze jednotlivým sportovním odvětvím přímo. "Takhle velká organizace by neměla zaniknout a pokud ji ministři obejdou, tak se dostane do krize, bude muset rozprodávat majetek a to není dobré," podotkl směrem k ČSTV.
Ministři "obejití" instituce argumentovali transparentnějším pohledem na financování a konec obohacování funkcionářů. "Já bych taky samozřejmě chtěl, aby se ty peníze nedostávaly do rukou funkcionářů, ale k mládeži. Ale takhle to nejde.."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par