Knížákův "estébák" nestačil. Michálek to schytává dál

05.01.2011 10:08 | Zprávy

Kritikou bojovníka proti korupci Libora Michálka vyvolal profesor Milan Knížák velkou polemiku. Tu si pochvalují v "hradní" revue Fragmenty, kde článek namířený proti odvolanému řediteli SFŽP uveřejnili.

Knížákův "estébák" nestačil. Michálek to schytává dál

Proti většinovému názoru na kauzu kolem ministra životního prostředí Pavla Drobila se postavil ředitel Národní galerie Milan Knížák. V článku zveřejněném v revue Fragmenty uvedl, že nahrávat si své spolupracovníky, jak to dělal ředitel SFŽP Libor Michálek, je svinstvo, které srovnal s „estébáckými" metodami.

„Jsme rádi, že se konečně náš medii tak hypnotizovaný národ probudil a snaží se myslet někdy i vlastní hlavou," glosuje množství reakcí šéfredaktorka Fragmentů Ivana Haslingerová. Ta stojí zcela jednoznačně na Knížákově straně a nahrávání spolupracovníků, svého šéfa nebo politiků považuje za nemravné způsoby.

O co jde?
Michálek odporný estébák není, pane Knížáku 
Knížák se naštval na Drobilova kata: Odporný estébáku ...    

Skandály narušují klid vlády na práci a přivolávají státní bankrot

„V situaci, kdy míra zadlužení státu je čtyřicet procent a situace je opravdu nesmírně vážná, volá po nepokoji v zemi jen opravdový nezodpovědný hazardér, kterému nezáleží na občanech, ale jen na svém osobním prospěchu a zviditelnění se," uvádí Haslingerová s tím, že naše země nepotřebuje neustále vyvolávané nové a nové skandály.

Podle šéfredaktorky vyhovují kauzy pouze neschopným zakomplexovaným politikům, ziskuchtivým médiím a samozřejmě opozici. „Pokud vláda nebude mít klid k práci, tak dříve či později nastane státní bankrot. Lidé si neuvědomují, co by pro ně bankrot státu znamenal," varuje Haslingerová, že při státním bankrotu by nastala měnová reforma jako kdysi v padesátých letech.

Je třeba se modlit za to, aby se premiér vypořádal s ekonomickou katastrofou

„A každý z nás by se měl proto modlit, aby se premiéru Petru Nečasovi podařilo s touto ekonomickou katastrofou, převzatou po minulých zelených a socialistických vládách, vypořádat a nevolat jeho neustálou kritikou po vládní krizi. Vrátila by se nám všem jako bumerang," upozorňuje šéfredaktorka Fragmentů, že vládní reformy budou sice nepopulární, ale zachrání nás před mnohem větším ožebračením.

Foto: Kateřina Kašparová

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němec šel sedět za e-mail vrchnosti. Stěžoval si, tak na něj politička poslala ruku zákona

21:32 Němec šel sedět za e-mail vrchnosti. Stěžoval si, tak na něj politička poslala ruku zákona

Nespokojený Němec napsal e-mail ministerské předsedkyni Meklenburska-Předního Pomořanska. Ta se e-ma…