Zastupitelstvo Prahy 11 se zabývalo kauzou sledování politiků

18.02.2011 0:00 | Zprávy

Zastupitelstvo Prahy 11 se opět zabývalo kauzou údajného sledování místních komunálních politiků bezpečnostní agenturou ABL.

Zastupitelstvo Prahy 11 se zabývalo kauzou sledování politiků

Zasedání bylo svoláno na žádost opozičních zastupitelů již na pondělí minulého týdne, po několika hodinách jednání ale bylo kvůli nedostatku času přerušeno. Žádné usnesení zastupitelé nepřijali ani dnes.

Sledujeme kauzu ABL

Opozice, kam patří i někteří sledovaní politici, se pokusila prosadit ke kauze usnesení. To mělo konstatovat, že v Praze 11 docházelo k nezákonnému sledování a ukládalo kontrolnímu výboru, aby vyzval premiéra Petra Nečase (ODS) k vyšetření kauzy. Zároveň vyzvalo ministra dopravy Víta Bártu (VV), který v minulosti ABL vlastnil, aby se sledovaným lidem omluvil. Opozice ale nesehnala pro schválení dostatek hlasů.

Koalice má podporu místních 

Na jednání opět přišli příznivci i odpůrci současného vedení radnice. Slyšet byli především mladí zastánci vládnoucí koalice, kteří si s sebou přinesli několik transparentů, jako například "Méně keců více práce". Jednání zastupitelstva totiž považují za zbytečné.

Informace o údajném sledování komunálních politiků včetně někdejší starostky Marty Šorfové (ODS) zveřejnila MfD poprvé loni v září. Nedávno napsala, že získala dokumenty, které to potvrzují. Informace vyvolaly na politické scéně velký rozruch. ČSSD vyzvala Bártu k odstoupení.

Silná manipulace, tvrdí Bárta 

Někdejší majitel ABL Bárta uvedl, že agentura žádné objednávky ke sledování politiků nepřijímala a nikoho nediskreditovala. Dokumenty jsou prý silně manipulovány. Radnice Prahy 11 byla podle Bárty prověřována v tom smyslu, zda s ní může ABL spojit své jméno. Potom ABL mimo jiné prověřovala různé podněty podezření z korupce a prováděla prý řízené provokace členů radnice.

Bárta se už loni premiérovi Petru Nečasovi (ODS) zaručil svým slovem, že agentura politiky nesledovala, což se podle Nečase nakonec ukázalo jako nepravdivé. Bárta se za to premiérovi omluvil. Ten omluvu přijal a případ povařuje za uzavřený.

Vít Bárta již ve společnosti ABL nefiguruje, svůj padesátiprocentní podíl ve společnosti prodal bratrovi po loňských sněmovních volbách.

Čtěte také:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jac, čtk

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…