Herec Tomáš Töpfer bude obhajovat křeslo v Senátu

19.06.2012 9:08 | Zprávy

Nestraník Tomáš Töpfer, známý a oblíbený jako nadstrážmistr Arazím z televizního seriálu, potvrdil v pondělí deníku Právo, že bude opět kandidovat na post senátora za Prahu 4 v dresu ODS.

Herec Tomáš Töpfer bude obhajovat křeslo v Senátu
Foto: Jan Janula
Popisek: Tomáš Töpfer

"Ještě jedno volební období to chci zkusit, myslím, že bych mohl ledacos v Senátu prosadit. Rozhodnou voliči," řekl Töpfer, který před šesti lety získal mandát poté, co mu dalo svůj hlas v druhém kole voleb přes 73 procent voličů. Mohl by tak pomoci ODS, která bude muset setřást svého konkurenta TOP 09.

"Töpfer není jen známý herec, ale je také úspěšný podnikatel, ředitel divadla, je veřejně činná osoba," odmítl místopředseda ODS Jiří Pospíšil spekulace, že strana sází na známou tvář. Podle něj je dobré, že politici kandidují znovu. „Již šest let pracovali ve volebních obvodech. Pro voliče je důležitější, jak se kandidáti zapíší svou prací do jejich povědomí, než jestli jsou to mediální hvězdy šoubyznysu, sportu. Zatím se často ukázalo, že veřejně známé osobnosti z kultury až takovou šanci při volbě do Senátu nemají,“ doplnil Pospíšil.

Politika není jediným finančním příjmem

Tomáš Töpfer není na politice finančně závislý. Jeho vedlejší příjmy ročně dosahují téměř dva miliony korun. Kromě restaurace U Kalicha mu vynáší pronájem dvou domů v ulici Na Bojišti a také jeho herecká kariéra. Od září bude navíc ředitelem pražského Divadla Na Vinohradech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

koalice

Jít do voleb s komunisty jste odmítl. Co ale jít s nimi případně do vlády? A šli byste do vlády s SPD a ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 11
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Brutální.“ Holec k možnému zrušení SPD. Vidí cestu a tuší kdo

9:44 „Brutální.“ Holec k možnému zrušení SPD. Vidí cestu a tuší kdo

Je trestní stíhání Tomia Okamury záminkou pro zákaz SPD? „To je i na dobu Petra Fialy velmi putinovs…