Badatel Vodrážka nekompromisně: Prezident Zeman je agresivní a nectí zákony!

24.01.2017 22:38 | Zprávy

Mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) to zase jednou pořádně jiskří. Prezident premiérovi dokonce vytkl, že spáchal ubohost, když odmítl stvrdit Karla Srpa coby člena etické komise pro třetí odboj. Není za tímto sporem ještě něco víc? Před kamerou zazněla ostrá slova na adresu prezidenta Miloše Zemana.

Badatel Vodrážka nekompromisně: Prezident Zeman je agresivní a nectí zákony!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman s předsedou Jazzové sekce Karlem Srpem

V úterních Událostech, komentářích České televize o sporu o Karla Srpa diskutovali někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta (ČSSD), proti kterému usedl člen Centra pro dokumentaci totalitních režimů Miroslav Vodrážka. Proč by měl Srp být členem etické komise, ptal se v úvodu moderátor Lukáš Dolanský.

„Protože ho navrhl pan prezident a protože by to konečně mohlo znamenat změnu pohledu na tyto otázky,“ prohlásil Bašta. „Teď se prostě rozhoduje o tom, kdo tedy byl nepřítelem minulého režimu, ale vůbec neberete v úvahu to, že ten minulý režim své nepřátele sám označil... Z pohledu morálky je přece důležitější, jestli ten člověk něco proti tomu režimu opravdu dělal, nebo ne,“ rozčiloval se Bašta. Za nepřátelskou osobu byl označován i Karel Srp.

Vodrážka okamžitě kontroval, že pan Bašta by měl postupovat chronologicky. Problém je totiž v tom, že Karel Srp byl veden od roku 1976 jako spolupracovník StB. „Na 151 schůzkách poskytl 299 zpráv, které oni vyhodnotili,“ připomněl Vodrážka. Dnes už lze dohledat konkrétní materiály o spolupráci pana Srpa s komunistickou Státní bezpečností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bordel na kolečkách.“ Jandák začal o kultuře a skončil na Ukrajině

4:44 „Bordel na kolečkách.“ Jandák začal o kultuře a skončil na Ukrajině

Za „bordel na kolečkách” označil současnou situaci exministr kultury Vítězslav Jandák. ParlamentníLi…