Podle Campbella má v sobě zpráva Michaela Fromana ohledně smlouvy TTIP více pravdy než očekávaná vyšetřovací zpráva Sira Johna Chilcota o americko-britské invazi do Iráku v roce 2003 a zprávy Evropské komise o TTIP, a to údajně proto, že je připravovaný pakt instrumentem takové síly a kvality, že dovoluje uvedenému staršímu americkému diplomatovi vstupovat na pole vnitřní a vnější politiky spojencům USA včetně UK a EU.
„Tato skutečnost by měla být hodnocena zcela objektivně. Bez emocí a standardních podvodů spojených mimo jiné s metodou výpočtů výhod a nevýhod TTIP,“ píše Campbell a připomíná, že Froman poradil Británii zůstat blízko Bruselu, jestliže nechce platit vyšší transatlantické exportní tarify, protože se Spojeným královstvím nemají USA žádnou obchodní smlouvu, takže by pak na něj doléhala stejná obchodní pravidla jako na obchody s Čínou, Brazílií nebo s Indií.
USA, TTIP migrace versus EU – 3 : 0
„Skutečností zůstává, že USA ve své historii doposud nikdy nezměnily svoji strategii a nikdy nezveřejnily definici svých národních zájmů,“ podotýká Campbell a dodává, že výsledkem jednání EU s USA o TTIP bude již na základě umělého strachu prohra EU v první hokejové třetině na špatném ledu. „1 : 0 pro TTIP,“ píše analytik.
Následně si Campbell všímá utajovaných jednání o transatlantické smlouvě s Evropskou komisí a britským premiérem Davidem Cameronem na straně druhé, jejichž výsledek však prý napovídá tomu, že EK vlastně ani sama neví, co Cameron chce. „2 : 0 ve prospěch USA a TTIP,“ říká mezinárodní analytik, podle kterého virus utajovaných jednání o TTIP posílil a dovoluje záhadným způsobem jednat EK tajně. „Budu rád, když se budu mýlit. V takovém případě se omluvím veřejně na požádání,“ poznamenal.
Celý text Jana Campbella si můžete přečíst ZDE.
Dále Campbell připomíná, že TTIP představuje podle dostupných informací smlouvu o obchodu a investicích se zemí, se kterou jsou přímo spojeny následky migrace. „Připomínám, že v těchto dnech je tomu deset let, co hořela francouzská Banlieue a dnes máme nepopiratelný důkaz o tom, že Francie nezvládla migrační vlnu,“ napsal dále čtenářům ParlamentníchListů.cz dobře známý, mezinárodně působící analytik a připomněl, že Francie není jedinou zemí v EU, kde snaha o smíšenou společenskou strukturu zůstala spíše pouhým snem.
Při srovnávání s francouzskou zkušeností je podle Campbella důležité si uvědomit, že nikdo z obyčejných občanů nemá přímý důkaz o prameni současné migrační vlny. „Ta se vymyká dosavadní historické zkušenosti s přirozenou migrací a v kontextu uměle vyvolané migrace nedává TTIP podle žádné dostupné informace naději, že v jednotlivých členských zemích EU může přijít doba hospodářské konjunktury, která bude schopna absorbovat migranty v dosavadních počtech,“ píše, proč vidí výsledek 3 : 0 ve prospěch TTIP a USA proti Evropské unii.
TTIP jako univerzální bič na podnikatele
„TTIP se mi jeví jako univerzální bič, jehož úder způsobí skutečné bolesti lídrům a občanům EU a umělý strach podnikatelům, jejichž výsledkem může v geopolitickém kontextu být urychlená paralyzace společnosti a pravděpodobná nemožnost reflektovat dění a konání nutné pro vyléčení a opravdovou změnu struktur EU,“ píše na závěr Campbell, kterého by zajímalo, jaký bude mít asi tak charakter německá vesnice o sto obyvatelích, do které má být posláno 700 migrantů, což bude podle něj způsobovat nárůst novodobých ghett a napětí ve společnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jzd