V úvodu prohlášení se píše, že se nejedná o opoziční skupinu v KSČM. „My demokratická dohoda KSČM, nejsme opoziční skupinou v KSČM, podporujeme všechny sjezdové materiály KSČM, na druhou stranu cítíme, že demokratická diskuze ve straně neprobíhá tak je dáno ve stanovách strany, vedou nás k tomu některé příspěvky členů strany na oficiálních a neoficiálních internetových stránkách strany a i některé osobní zkušenosti členů strany při jednáních s orgány strany.“
Demokratická dohoda v textu kritizuje přístup vedení KSČM k problémům ve straně. Členové skupiny nejsou spokojeni ani s výsledky voleb. Údajně nechtějí spoléhat pouze na protestní hlasy občanů. Připomeňme, že celorepublikově získali komunisté v komunálních volbách 7,8 procenta a v Senátu mají v tuto chvíli pouze jednoho senátora.
„Demokratická dohoda KSČM, žádá a vyzývá vedení strany zvláště ÚV, k méně frázovitým a alibistickým usnesením, žádá a vyzývá k větší informovanosti členské základny a to nejen v otázce personálního propojení (duplicity) například v zastupitelských sborech ale i v otázce hospodaření strany,“ píše se na Facebooku skupiny.
Skupina Demokratické dohody má v tuto chvíli 85 členů. A do budoucna plánuje mít skupina podle jednoho z členů celkem pět mluvčích. „Dostáváme se do fáze jak dál, jsme fcb skupina lidí, kteří mají společný názor, který je vložen do základního prohlášení DD ,ale tím nekončíme a budeme dál diskutovat o tom co je třeba měnit – přesněji zlepšit, zvláště nyní, po těchto volbách. Nakonec snad na to bude více klidu a některé emoce se zklidní a začnou se skutečně řešit problémy. DD se pokusí oslovit se svým prohlášením všechny dostupné kontakty v rámci strany, které má a cílem je oslovit stranickou, možná i nestranickou veřejnost (voliče a příznivce strany),“ píše Petr Brech na profilu skupiny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový