Další starosta z Babišova ANO padl. Nahradila ho politička TOP 09

01.02.2016 19:51 | Zprávy

Novou starostkou Prahy 21, pod kterou patří Újezd nad Lesy, Běchovice, Klánovice a Koloděje, byla zvolena Karla Jakob Čechová (TOP 09). Koalici vytvořila ČSSD, TOP 09, Otevřený Újezd, Pro Prahu, Strana svobodných občanů a dvě nezávislé kandidátky, společně má deset ze 17 hlasů. Nová koalice vznikla poté, co v polovině listopadu odvolali zastupitelé starostu Zdeňka Růžičku (ANO) a dva radní. Dva místostarostové rezignovali už v říjnu.

Další starosta z Babišova ANO padl. Nahradila ho politička TOP 09
Foto: Tomáš A. Nový
Popisek: Kdo povede Prahu, není jasné, lavice zastupitelů jsou de facto prázdné

Od odvolání starosty Růžičky vedla městskou část nejprve pověřená zastupitelka Šárka Zátková (ANO), v prosinci ji vystřídala právě Čechová. Novými místostarosty byli zvoleni Jan Slezák (ČSSD) a Pavel Roušar (Otevřený Újezd), radními Jitka Jenšovská (Pro Prahu) a Jaroslav Jeníček (Strana svobodných občanů).

"Mám za sebou určité výsledky v posledních letech jako radní, místostarostka a teď starostka," uvedla před svou volbou Čechová. Odmítla sdělit, kde maturovala. Důvodem k odmítnutí je podle ní snaha chránit si soukromí poté, co byla vystavena stalkingu, tedy nebezpečnému pronásledování.

Účast Čechové a Slezáka v radě obyvatelé i opoziční zastupitelé kritizovali

Zastupitel Roušar řekl, že koalice, kterou označil jako "nouzovou", brzy zveřejní koaliční smlouvu a do měsíce i rozdělení kompetencí v radě. Podle nezávislé zastupitelky Barbory Diepoltové je koalice velmi křehká, jinou se ale nepodařilo dojednat. Místostarosta Slezák uvedl, že při vyjednávání bylo třeba udělat "nějaké ústupky, i obrovské".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Myslíte, že je Trump ,,Putinův agend"?

Proč jde podle vás na ruku Putinovi, a proč se snaží oslabit Evropu? Vždyť upřímně ona je dost slabá i bez něj - bohužel.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…