Propukla už krize kapitalismu? Měl Karel Marx pravdu a vrací se na politické jeviště? To jsou podle komentátora MF Dnes Karla Steigerwalda otázky, které vyvolává finanční i hospodářská krize a dluhy státních rozpočtů ve většině demokratických států. Za pravdu by tomu mohly dát i demonstrace proti hamižnosti finančníků, bankéřů a politiků, které uplynulý víkend proběhly v 951 městech 82 zemí.
„Demonstranti, kteří se bouří proti hamižnosti, by měli pohlédnout sami na sebe: Kdo nutí vlády k mamutím veřejným výdajům a dluhům? Kdo volí politiky, kteří slibují co největší rozdávání a plýtvání? Kdo volí politiky, kteří tvrdí, že na to všechno mají občané nárok a právo? Kdo vyvíjí stálý tlak na vlády, aby z rozumné a lidskými ohledy motivované sociální sítě dělaly dokonalý korupční nástroj?" pálí Steigerwald jednu otázku za druhou.
Neomarxisté by politickou korupci voličů zavedli v totálním rozsahu
Podle komentátora se totiž už stalo běžným zvykem všech demokratických režimů, že jejich vlády korumpují voliče nejen rozdělováním vybraných daní, ale i pomocí obrovských vládních půjček, které před sebou hrnou v zoufalé naivitě, že to nějak dopadne a že problémy se splácením málem už nesplatitelných dluhů budou mít až příští vlády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jih