Dusno v ČT: Ransdorf útočil na USA a vzpomínal na Československou lidovou armádu. A Stropnický se neudržel...

20.09.2015 13:33 | Zprávy

V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize se střetli komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf a ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Ransdorf měl jasno v tom, komu můžeme děkovat za dnešní neradostný stav na mezinárodní scéně – jsou to tajné služby USA. Stropnický „ideologická vyjádření“ komunisty mírnil a varoval, že bychom uprchlíkům měli pomoci i proto, abychom je svým odmítavým postojem nevehnali do náruče radikálů.

Dusno v ČT: Ransdorf útočil na USA a vzpomínal na Československou lidovou armádu. A Stropnický se neudržel...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hosty pořadu Otázky Václava Moravce byli ministr obrany Martin Stropnický a europoslanec Miloslav Ransdorf

Ransdorf hned na počátku diskuse konstatoval, že za současný stav světa můžeme poděkovat Spojeným států. "USA se dlouhou dobu pokoušely odstranit syrského prezidenta Asada a chtěly k tomu využít různé síly. Zájmem USA je také oslabit Evropu,“ zaznělo z úst komunisty, jenž je přesvědčen, že je zatím třeba hledat zájmy kapitalistů. V jejich zájmu na Blízkém východě pracují americké tajné služby.

„Já jsem nečekal, že tu uslyším věty jako z ideologické příručky,“ vložil se do toho Stropnický. Zdůraznil, že to, co dnes vidíme na Blízkém východě, má svůj základ v mnoha faktorech. Podotkl mimo jiné, že EU a USA jsou významnými obchodními partnery a v jejich zájmu není, aby se vzájemně ničily. „Naší povinností jako politiků je přispět k řešení situace, a ne ke splétání konspiračních teorií,“ mírnil svého kolegu Stropnický. Ransdorf si přesto trval na svém. V Evropě se prý Spojené státy starají především o to, aby spolu byly co nejvíce rozhádané Německo a Rusko.

Pokud jde o uprchlickou vlnu, Stropnický vyslovil důrazné varování. „Když uprchlíky nepřijmeme my, tak je naverbuje ISIL,“ upozornil ministr. Neměli bychom proto do omrzení opakovat jen to, že odmítáme kvóty, ale měli bychom představit nějaký plán. Zásadní roli musí hrát registrace a evidence uprchlíků. Země střední Evropy by mohly podle Stropnického přispět tím, že by vybudovaly a spravovaly jeden ze záchytných táborů na hranicích EU.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Putin ví, kde udeřit.“ Mrazivé varování z Německa

14:50 „Putin ví, kde udeřit.“ Mrazivé varování z Německa

Německý ministr obrany Boris Pistorius varuje před nebezpečím hybridní války vedené Ruskem proti Něm…