„Bylo to fantastických sedmnáct let,“ řekl Kysilka s tím, že plánoval pouze pět šest let v České spořitelně. Na svůj odchod se však připravoval dlouho a nyní chce založit muzeum českého sklářství. „Sklářství vždycky patřilo ke zlatým hřebům české ekonomiky.“ Zároveň však nejde o jeho jedinou budoucí aktivitu.
„Určitě se budu věnovat ekonomice v digitálním věku,“ řekl Kysilka s tím, že současná digitální revoluce mění naprosto vše a on chce, aby Česko bylo stále v obraze, plány však specifikovat nechce.
„Všichni mi stále přišívají měnovou odluku,“ řekl Kysilka a dodal, že se zasadil o rozdělení na českou a slovenskou korunu. Následně také vybudoval současnou podobu České spořitelny, která pomalu přechází do digitálního světa.
Malé banky jsou podle něj „hrozně zajímavý doplněk velkých bank“ a zároveň jejich hnacím motorem, protože to, co dělají ty malé, k tomu musejí dojít i ty velké. Je totiž třeba mít banku ve svém mobilu.
„Banky půjdou tímto směrem úplně stoprocentně, investují do toho už dnes obrovské prostředky a obrovskou energii,“ řekl Kysilka s tím, že možná nebude nutné chodit na pobočku, bude však třeba stále uchovávat osobní kontakt se svým bankéřem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa