FOTO, které může zásadně ovlivnit kampaň. Šéf Pirátů Bartoš tam stojí v hodně zvláštní společnosti

17.10.2017 19:48 | Zprávy

Voliči rozhodnou v pátek a sobotu, koho do Sněmovny pošlou, už nyní je však bráno za hotovou věc, že pětiprocentní hranici poprvé překročí i Piráti. Zároveň s tím na povrch vyplouvají různé informace a materiály, například snímky pirátského šéfa Ivana Bartoše z demonstrací levicových extremistů vítajících migranty.

FOTO, které může zásadně ovlivnit kampaň. Šéf Pirátů Bartoš tam stojí v hodně zvláštní společnosti
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš

Patrně poslední průzkum volebních preferencí z dílny agentury Median, který byl před volbami publikován, přisuzuje Pirátské straně zisk 8,5 procenta voličských hlasů. O dvě procenta víc než lidovci, o dvě a půl víc než TOP 09.

Piráti jsou v některých ohledech neznámá strana, do doby předvolebních debat neměla široká veřejnost příliš povědomí o jejich názorech na EU, Rusko nebo migrační krizi. Část obyvatel stranu považovala za „ajťáky“, kteří chtějí legalizovat marihuanu a volně stahovat filmy. To zjevně řadu lidí vedlo k tomu, aby zapátrali v minulosti.

Tato snaha byla úspěšná v případě osoby pirátského předsedy Ivana Bartoše, který se na základě nalezených snímků, nyní kolujících na sociálních sítích, zúčastnil demonstrací extrémně levicové organizace Antifa a akcí na podporu přijímání migrantů.

Nejdříve se na Facebooku objevil několik let starý snímek, na němž je Ivan Bartoš zahalen do vlajky tzv. Antifašistické akce, v pondělí večer začala kolovat další fotka. Ta zachycuje předsedu Pirátské strany v čele průvodu rovněž ultralevicové akce na podporu uprchlíků. Fotky na sociální síti sdílely tisíce lidí.

Sám Bartoš za tím vidí snahu očernit jeho osobu a snížit možný volební zisk. „Jelikož se kampaň proti mé osobě neustále rozjíždí a nejen na internetu jsou sdíleny poměrně sprosté lži, dovolím si zopakovat svoji dřívější proklamaci. Jsem liberál a pacifista. Být proti fašismu mi přijde správný. A věřím, že tomu tak v ČR stále je. Ano, byl jsem na demonstracích v Praze - stejně jako jsem stál například u ubytoven v Krupce, kde pochodovali neonacisté a hrál jsem vystrašeným dětem na harmoniku. Stejně tak ve Varnsdorfu nebo v Ústí,“ napsal na svém facebookovém profilu Ivan Bartoš.

„Neuznávám násilí jako řešení problémů. Mé postupy jsou didaktika a politika. V případě nutnosti nenásilný protest. V únoru 2016 v Praze probíhaly dvě velké exhibice rozdmýchávající nenávistné nálady v české společnosti - pan Okamura opakovaně na Václavském náměstí za podpory českých nacionalistů a pan Konvička před Pražským hradem, kde byl dokonce zadržen v Konvičkově táboře muž, který střílel z pistole do vzduchu při pokřikování hesel ‚Blaničtí rytíři jsou připraveni‘. U Bruských kasáren a na Malostranském náměstí se v té době konala dvě shromáždění vyzývající k toleranci. První pořádaný sdružením ‚Ne rasismu‘ na akce nazvané Solidarita bez hranic - pochod proti rasismu a xenofobii a druhé Shromáždění proti rasismu, které pořadatelé pojmenovali Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu. Happeningů proti rasismu a xenofobii jsem se zúčastnil. Nestydím se za to,“ dodal Bartoš.

 

 

Nenechte si ujít VIDEO. Informovaný právník ke kauze lithium:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máslo za 70 Kč, jenže s rakouským platem. „Jezdí sem Ukrajinci, berou je za Čechy.“

4:44 Máslo za 70 Kč, jenže s rakouským platem. „Jezdí sem Ukrajinci, berou je za Čechy.“

„U nás šílenství, tady pohoda,“ komentoval nám poloprázdné parkoviště před supermarketem v rakouském…