„V mém oblíbeném seriálu Yes minister říkají: ‚Politika je o přežití do příštích voleb, zahraniční politika o přežití do dalšího století,‘“ napsal si následně na svůj twitterový profil Hamáček. Následně se však dočkal kritiky za svůj podpis onoho prohlášení, a tak zareagoval. „My jsme pouze zopakovali oficiální pozici ČR vůči Čínské lidové republice,“ hájil se.
To však některým uživatelům nestačilo a rýpali dále. Hamáček pak použil slova bývalého ministerského předsedy Velké Británie Davida Camerona. „Mr. Cameron replied: The Chinese Government are aware of our policy on Tibet. We recognise Tibet as part of China...“
„Ano, Mr. Cameron. Ne Cameron s královnou a vedením parlamentu,“ podotýká k tomu však diskutující. I to však Hamáček hájí slovy, že ve Velké Británii se královna ani Speaker of the House of Commons nevyjadřují k zahraniční politice. „Zato u nás nestačí předseda vlády a prezident, musí se připojit i předsedové obou komor,“ uzavřel diskutující.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef