Ivan Gabal: Hazardní zákon Dukovany. Zničí vše, na čem stojíme

23.11.2020 11:54

Sociolog a někdejší poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal se ve svých komentářích na facebookovém profilu vyjádřil k tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany.

Ivan Gabal: Hazardní zákon Dukovany. Zničí vše, na čem stojíme
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal

"Stále nemáme hotovo s hazardním zákonem 'Dukovany'. Druhé čtení nebezpečného kukaččího vejce Hradu a vlády leží ve sněmovně v nedokončeném stavu. Je třeba ho zarazit a vyhnout se bezpečnostní a vládní krizi. Je zjevné, že premiér opravdu ztratil všechny zábrany v péči o stabilní, bezpečné a udržitelné Česko. Je zřejmě ochoten obětovat, zadlužit a zahodit vše z toho, na čem stojíme, aby se udržel u moci. A bude hledat dál mouřeníny ku pomoci svých egoistických cílů," napsal v dnešním příspěvku Gabal. "A není radno doufat, že s bezpečností neudělá totéž, co s rozpočtem a relativně nízkým zadlužením ČR, a dá ji napospas svému osobnímu zájmu," dodal.

Tématu se věnoval i před několika dny, kdy sdílel článek serveru iRozhlas.cz o tom, že vnitro a tajné služby varují před firmami z Ruska a Číny. "Konečné je bezpečnostní memorandum k tendru na Dukovany venku, díky iRozhlas, dokonce není ani tajné, ČRo ho dostalo na 106ku, a poslanci ho zatím nedostali, myslím, že by si to sněmovna měla uvědomit v pátek, až bude hlasovat zákon, nikdo s ní už nepočítá? Máme ještě parlament?" ptal se 19. listopadu Gabal.

Obdobně pak hovořil i o den dříve. "Sněmovna a poslanci musí dostat před pátečním projednáváním zákona, zavazujícího ČR postavit jadernou elektrárnu v Dukovanech, tajné bezpečnostní memorandum k projektu, zpracované bezpečnostními službami a resorty. Memorandum je v kompetenci vlády a ministerstva vnitra. Někteří poslanci o něm vědí a požádali o jeho předání, ale zatím bezúspěšně. Bez těchto podkladů nelze zákon projednat, natož ve 2. čtení. Do předání memoranda sněmovně by poslanci měli mimořádnou schůzi odložit nebo neschválit její program, zejména je to odpovědnost ANO a ČSSD," napsal.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

4:46 Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

„Fotit se s cedulkou ‚Slovákům vstup zakázán‘ a potom se předvádět ve slovenském dresu může jen čist…