Na papíru ten příběh vypadá docela jednoduše. Vedení Prahy 5 se rozhodlo obsadit vysoké pozice v rámci Centra sociální a ošetřovatelské pomoci. Miroslav Doležal z výběrového řízení na post ředitele CSOP vzešel jako vítěz. Na druhém místě podle zjištění MfD skončil bývalý obchodní ředitel Literární akademie Richard Černý. Třetí uchazečka nepostoupila do druhého kola tendru.
Na tom by jistě nebylo nic zvláštního, kdyby na pozadí všeho nestála sociální demokracie. Komise, která o líbivých pozicích rozhodovala, byla složena mimo jiné z Doležalových stranických kolegů. On sám je totiž členem ČSSD na Praze 5. O jeho osudu tak zřejmě jen shodou okolností rozhodoval například místopředseda ČSSD v Praze 5 Pavel Chramosta anebo předseda ČSSD v Praze 5 Jan Smetana. Ten je na "pětce" rovněž místostarostou a světě, div se, jeho gescí je mimo jiné sociální politika.
„Ke střetu zájmů by mohlo podle zákona dojít pouze v rámci příbuzenských vztahů. Na stranickou příslušnost se podle zákona nesmíme ani ptát,“ hájil se v novinách Smetana, proč na otázku členství v ČSSD nepřišla u výběrového řízení řeč. Sám se při hlasování podle svých slov zdržel. Radnice následně tendr zrušila. Ale opět bylo vše jinak, neboť Miroslav Doležal přece jen v CSOP pracuje. Je vedoucím sociálních služeb. Výběrové řízení na tuto pozici už ovšem neorganizovala radnice, ale samotné CSOP v čele s novou ředitelkou Janou Vojtíškovou, rovněž blízkou ČSSD, jejíž byla členkou na Praze 11.
Heslo premiéra Sobotky "svoboda, spravedlnost, solidarita" tak dostává nový rozměr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan