Jsem patriot, vlastenec a nacionalista, řekl o sobě Petr Hampl v pořadu Na prahu změn
19.12.2018 21:04 | Zprávy
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byl pozván Petr Hampl, známý především jako sociolog, také je ale tajemníkem České společnosti pro civilizační studia, místopředseda Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže nebo autorem knihy Prolomení hradeb.
reklama
Sociologie Petra Hampla nikdy neživila, nikdy na ní nebyl závislý a vždy ji měl spíše jako koníčka a říká, že ji bral na částečný úvazek. „Nějaké roky jsem učil na Vysoké škole ekonomie a managementu, kde jsem přednášel manažerskou sociologii, a potom jsem dostal příležitost, když jsem psal blogy, tak jsem v jednom zlehka napálil feministky. A na základě toho blogu se mi ozval profesor Matějů, že ho to pobavilo a že uvažuje, že by se mnou pracoval. Tak mě vzal do svého týmu a byl jsem tři roky na Filozofické fakultě, kde jsem byl zaměstnancem na poloviční úvazek jako profesionální výzkumník,“ popisuje Hampl.
Pak ale na Facebooku nasdílel status, kde si někdo stěžoval, že Arabové kupují pozemky v Modlanech a že je to špatné. V reakci na to s ním ukončil spolupráci časopis Finmag a problémy měl i ve Straně svobodných. „I lidé blízcí Petru Machovi o mně začali psát, že jsem fašista, a Petr Mach mě vyzval, ať odejdu ze strany, protože můj špatný postoj k islámu dělá straně ostudu. Během jednoho měsíce jsem se stal někým totálně nežádoucím,“ řekl Petr Hampl.
Poté také působil v Bloku proti islámu Martina Konvičky nebo se účastnil projektu Česká společnost pro civilizační studia. Nyní je blízko Občanskému hnutí VEDEM. „Hnutí je v začátcích, je to parta lidí, převážně bývalých vojáků nebo policistů, která si dala za úkol zápasit o to, aby se česká společnost militarizovala. Máme za to, že abychom obstáli vedle zanikajících a totálně islamizovaných zemí západní Evropy, bychom se měli stát zemí, kde je normální, že všichni budou mít slušnou fyzickou kondici, téměř každý se bude umět poprat, země bude mít dobře střežené hranice, armáda bude opravdu fungovat a bude střežit především vlastní území a nebude řešit nějaké mise. Taková pevnost Česká republika,“ řekl svoji představu Petr Hampl.
Dalším tématem byly české univerzity, kde Petr Hampl nešetřil kritikou. „Ať se podíváme kamkoliv do světa, tak se mi zdá, že v zásadě všude to nefunguje. Ideál, že bude univerzita nezávislá, otevřená a nezávislá i na vládě a zároveň bude mít dost peněz, je úžasný. Jenže ono to téměř pokaždé končí tím, že je unesena nějakou skupinou neomarxistů a je z ní vytvořena taková rigidní struktura plná kádrováků, která sice saje státní peníze, ale zároveň pro stát nemusí nic dělat a daňovým poplatníkům se vysmívá. Kladu si otázku, jestli to takhle má smysl, jestli by nebylo lepší, kdyby existovaly na jedné straně státní školy opravdu řízené státem a na druhé straně školy soukromé. A nic mezi.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.