Prezident bavorského Sdružení obcí Uwe Brandl něco takového považuje za téměř hotovou věc. „Německo nyní směřuje k tomu, aby v naší zemi žilo za pět let 20 milionů muslimů. Takový nárůst muslimské populace představuje demografické změny epických rozměrů, které mohou Německo navždy změnit. A my jen sedíme a všemu tomu nečinně přihlížíme,“ uvedl Brandl s tím, že pokračování migrace stávajícím tempem zvýší nároky na německé daňové poplatníky a může vyvolat sociální nepokoje. „Čtyřčlenná rodina uprchlíků obdrží měsíčně 1200 eur plus ubytování a stravu. Potom se podívejte na rodinu nezaměstnaného muže, který třicet let pracoval a jeho nejbližší dostávají v podstatě jen drobné. Tito lidé se nás ptají, jestli to jako politici považujeme za spravedlivé,“ uvádí předseda sdružení.
Brandl také hovořil o elektronických zdravotních kartách, jež jsou poskytovány žadatelům o azyl a oni tak mohou čerpat stejné výhody jako rodilí Němci, kteří do systému zdravotního pojištění posílali peníze spoustu let. „Považovat něco takového za nefér přece nemá nic společného s rasismem a extremismem,“ cituje Brandla Gatestone Institute a poukazuje také na nedávno zveřejněnou zprávu německých zpravodajských služeb, podle které povede příliv milionů uprchlíků z muslimského světa ke zvýšení politické nestability v zemi. Jedním z nejhlasitějších kritiků přistěhovalecké politiky otevřených dveří Angely Merkelové je premiér Bavorska a člen CSU Horst Seehofer. „Jsem přesvědčen, že kancléřka zvolila pro Německo nesprávnou vizi. Je to omyl, který nám dá pořádně zabrat: Nevidím způsob, jak dát džina zpět do láhve,“ uvedl Seehofer.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro