Podle Kellera neměl tento zákonodárný orgán žádný důvod se rozpouštět. „Účast v něm totiž mnohé k ničemu nezavazuje. Poslanecká sněmovna se stala průchozím místem a mandát v ní slouží spíše jen jako jízdenka k cestě za zajímavějšími formami seberealizace,“ říká sociolog.
Tento orgán nyní bude rozhodovat, která vláda je pro naši zemi ta nejpotřebnější a nejdůstojnější. Keller píše: „V prvém kole to vypadá tak, že poslanci bývalé vládní koalice i většina sociálních demokratů dají palec dolů při vyslovování důvěry Rusnokově vládě. Jakmile ji odstřelí, řekne si o důvěru vláda Bohuslava Sobotky. Pochopitelně s vědomím, že žádnou důvěru nedostane. Takto strany vládní koalice konečně někdy kolem Vánoc získají svoji vládu zpět.“ Podle komentátora cestu Miroslavě Němcové do premiérského křesla vystelou sociální demokraté růžemi.
„Už dopředu lze odhadnout, kdo bude moci poslední měsíce před volbami čarovat se státní kasou a kdo bude moci modelovat vůli voličů skrze šikovné úniky informací z vnitra,“ naznačuje vývoj věcí Jan Keller v Právu.
„Můžeme pak čekat, že sociální demokracie už potřetí ve volbách ostrouhá. Ti bystřejší pak jistě objevně zvolají: třikrát a dost,“ uzavírá komentář Keller.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr