Velká protikorupční revoluce roku 2013, jak ji nazval exprezident Klaus, podle něj u nás výrazně oslabila politické strany, zlikvidovala ODS a vyprázdnila ČSSD a propojila nejen byznys s politikou, ale i byznys s médii a strašlivě posílila soudcokracii. "Ve své podstatě došlo ke změně nejen politického, ale i celého společenského systému. Příčiny toho všeho jsou ideové – nedůvěra a nechuť ke svobodě a kapitalismu – i zájmové. Korporativismus a oligarchizaci vždy chtěly mocné kapitálové skupiny. Čili ideově zleva, zájmově z byznysu," řekl exprezident.
Boj s korupcí je nafouknutá bublina
Boj proti korupci je v české republice podle Klause pak nafouknutou bublinou. Nafoukli ji některé mocenské složky a různé iniciativy usilující o posílení své moci v zemi. Je to podle něj zásadní ohrožení naší svobody a naší demokracie. "Jak už jsem uvedl, je to kombinace ideové popletenosti a chladného kalkulu o získání faktické moci v zemi," myslí si Klaus.
K fungování soudů Klaus uvedl, že považuje za koncepčně velmi sporné – a za prvek soudcokracie – rozbujelé správní soudnictví, ale doplnil, že to je na vážnější diskusi. "...nechci předstírat, že jsem v tomto ohledu nejvíce kvalifikovaným znalcem. Ale mnozí se za ně považují, a také jimi nejsou.”
To, že soudní systém rozhoduje o výši důchodů, o minimální mzdě, o platech soudců, o datu voleb, atd., považuje pak Klaus za naprosto chybné. I to je podle něj soudcokracie. "Převedení některých soudců v mediální celebrity a ovlivňování soudců mediální atmosférou také řadím do soudcokracie," dodal na konto české justice.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: bra