Valenta poukázal na to, že průměrný plat zaměstnance ČT činí skoro 38 tisíc korun, což je o 50 % více než před 10 lety. „Za to požadují koncesionáři, kteří se na financování ČT podílí z 91 %, vyšší stupeň objektivity a nestrannosti, než je v dnešní době realizováno,“ řekl Valenta. Zmínil další zajímavý údaj, a to ten, že náklady na výrobu jedné vysílací hodiny činí 300 tisíc korun.
„A přitom některé pořady v hlavním vysílacím čase sleduje jen několik málo desítek tisíc diváků. Já se osobně domnívám, že je to právě způsobeno nízkým stupněm objektivity, vyváženosti a korektnosti. A to zejména u zpravodajských a dokumentaristických pořadů,“ upozornil poslanec.
Za neoddiskutovatelné považuje Valenta to, že existuje souvislost mezi efektivitou hospodaření ČT a objektivitou. Ohledně té poukázal na to, že komunisté registrují denně ohlasy stovek nespokojených koncesionářů.
Tvůrce dokumentů pro ČT si je i sám schvaluje
Valenta také zkritizoval výroční zprávu o hospodaření ČT v roce 2013. „Jeden z členů Rady ČT je spoluautorem dokumentů, které ČT obligatorně předkládá Radě ČT. Takže se dá říct, že tyto dokumenty nejen vypracovává, ale také později v radě i schvaluje,“ uvedl poslanec s tím, že se jedná o jasné narušení principu práva veřejnosti na kontrolu ČT prostřednictvím Rady ČT, jak o tom hovoří zákon č. 483/91 Sb. o ČT v platném znění.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam