„Udivuje mě, že Halík rovnou neblahořečil Hitlera, ten si to přece se Stalinem rozdal. Co má Halíkův bůh společného s vojenskou organizací, to zřejmě ví jen on sám. Třeba jen nebyl doma, když se naše členství v NATO peklo,“ říká na úvod krajan z Kanady a muž, jenž razancí názorů předčí většinu českých politických komentátorů, Jiří Jírovec. A to, co sděluje dál, jsou opravdu těžká sousta.
Po husitsku: Hrrr na ně!
„Tomáš Halík je v podstatě obchodník s katolickou vírou, kterou se snaží šířit mezi věřícími různých náboženství, kulturních a společenských tradic, jakož i mezi bezvěrci. To vše prý kvůli toleranci a porozumění. Záhy poté, co dostal Templetonovu cenu, se ale od náboženství uchýlil k politice. Kdo by odolal, když je teď v módě Rusko. Takže po husitsku: Hrrr na ně!“ pokračuje Jírovec ve svých argumentech.
Reaguje tak na repliku, kdy Halík v České televizi mimo jiné prohlásil: „Zaplať pánbůh, že jsme v NATO, protože to Rusko by stále chtělo své bývalé satelity dát pod svůj zrak. Rusko vždycky rozumělo a rozumí jen síle.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Rychetský