Předsedovi volebního výboru Martinu Komárkovi to občas nedalo, aby nepoznamenal, že se konkrétní odpovědi nedočkal a že by mu obdobným způsobem zřejmě dokázal odpovědět kdokoli a nemusel by být zrovna kandidátem do Rady ČT.
Potvrdilo se to hned v jednom z prvních vystoupení, kdy Tomáš Glanc, bývalý ředitel Českého centra v Moskvě, jehož nominovala do výběru Asociace režisérů a scénáristů, nedokázal odpovědět na otázku, zda byla podle něj správně vyřešena kauza Daniely Drtinové. Bývalá moderátorka byla tváří těch, kteří se na Radu ČT obrátili s žádostí o prověření nezávislosti a objektivity zpravodajství České televize. Tázaný se omluvil, že s touto kauzou není obeznámen. „Dvořák a jeho tým dokázali za poslední dobu nemálo výborných výkonů. Nikdy bych se nezastával démonizování tohoto média, které se někdy děje,“ naznačil Tomáš Glanc, že by v Radě představoval spíše oporu managementu ČT.
O znovuzvolení do Rady se uchází i její dosavadní předseda
Tomu by se dobře poslouchala i slova Václava Čapka, nominovaného Českým filmovým a televizním svazem, jenž prohlásil: „Musím pochválit zpravodajství, přestože se o něm ne vždy mluví dobře, ale má výborné výsledky.“ Přítomní poslanci i hosté kvůli možnému zpestření někdy ne příliš záživných vystoupení uchazečů o členství v Radě zřejmě litovali absence známého popularizátora vědy Václava Cílka, který se kvůli zahraniční cestě musel z účasti na slyšení omluvit, a tak alespoň zaslal motivační dopis. Zajímavě a sympaticky vyznělo představení experta na drogovou problematiku Ivana Doudy, kterého nominoval Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, jenž své vystoupení zakončil slovy, že by bylo dobré, kdyby Rada ČT měla ve svých řadách psychologa.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník