Miloš Zeman živě: Konvička se zachoval jako magor, hlupák Ondřej Neff, Laudát by měl vracet plat a má schůzka s šéfem ČT...

28.08.2016 18:51 | Zprávy

Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1 speciálního hosta. Rozhlasové vlny donesly k posluchačům slova prezidenta Miloše Zemana. Nejvyšší představitel usedl v Lánech do křesla a spustil svůj tradiční slovní kulomet. Pálil do Martina Konvičky, do České televize, do „hlupáka“ Ondřeje Neffa nebo do poslance z TOP 09 Františka Laudáta, který podle prezidenta pracuje tak, že by měl část svého platu ještě vracet.

Miloš Zeman živě: Konvička se zachoval jako magor, hlupák Ondřej Neff, Laudát by měl vracet plat a má schůzka s šéfem ČT...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Na úvod se prezident Zeman vyjádřil k tomu, že Senát kývl na to, že na kolo napříště budou moci usednout i lidé, kteří nebudou zcela střízliví. „Nebuďme papežštější než papež,“ prohlásil Zeman s tím, že podobnou zákonnou úpravu mají i v okolních zemích. Ve Velké Británii dokonce neexistuje žádná hranice alkoholu, se kterou už nesmíte usednout na kolo.

Neposílejte své hosty na oběd k sousedům

Následně došlo na setkání s Angelou Merkelovou. Prezident prozradil, že se s touto dámou setkává relativně často. Když ji viděl ve čtvrtek v Praze, mluvil s ní prý na rovinu.

„Na rozdíl od některých jiných politiků, kteří se vyhýbali tématu migrace, tak já jsem to paní kancléřce řekl prakticky hned v první větě. Když si někoho pozvete domů, tak ho také neposíláte na oběd k sousedům, což byla jemná narážka na to, že si napřed pozvali migranty domů, a teď je chtějí rozdělit do okolních zemí. Paní kancléřka mi začala vysvětlovat, že jde o způsob, jak se vypořádat s uprchlickou vlnou, na což jsem jí řekl, že se s uprchlickou vlnou nejlépe vypořádáme tím, že zavřeme hranice,“ prozradila hlava státu.

Následovala prý poměrně věcná debata o tom, jak hranice uzavřít a chránit EU. Zeman konstatoval, že plně podporuje stanovisko Visegrádské skupiny. „Nezapomeňte, že komisař Oettinger navrhoval, aby dávky pro uprchlíky byly jednotné ve všech zemích; což by znamenalo, že v některých zemích budou tyto dávky vyšší než minimální mzda,“ doplnil prezident. Připomněl také, že Angela Merkelová pozvala do Německa Syřany, jenže to dopadlo tak, že se každý označoval za Syřana.

Za nevhodné označil doporučení německé vlády, podle které by si měli lidé dělat zásoby na deset dní pro případ krize. „Myslím si, že je to zbytečná poplašná zpráva,“ kontroval Zeman.

Evropská armáda a bezpečnost na Hradě

Miloš Zeman neopomněl připomenout, že on sám volá po zřízení společné evropské armády již nějaký čas a mnozí politici jeho nápad označovali za nerealizovatelný či časově příliš vzdálený. Jenže najednou se karta obrací a lidé jako premiér Bohuslav Sobotka či ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD) říkají, že společnou evropskou armádu potřebujeme. Prezident je proto rád, že se v této věci názory začínají měnit.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Selhání ČT. Takto se letos chovali k muži, kterého vyznamenal britský král

21:15 Selhání ČT. Takto se letos chovali k muži, kterého vyznamenal britský král

Zakladateli britské organizace The Free Speech Union, přispěvateli do časopisu The Spectator a novin…