My se pořád někomu snažíme vlézt do útrob, zahřměl v rozhlase prezidentský kandidát

13.10.2017 18:20 | Zprávy

Český rozhlas uspořádal další předvolební debatu. Došlo na ostrou kanonádu na téma Evropské unie či na střet nad osobou prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Zakladatel Realistů si nebral servítky, ale nebyl sám. O slovo se hlásili také lídr strany Rozumní a prezidentský kandidát Petr Hannig nebo Markéta Pekarová Adamová z TOP 09.

My se pořád někomu snažíme vlézt do útrob, zahřměl v rozhlase prezidentský kandidát
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Nejvíce řečnil a dotazoval se předseda Strany zdravého rozumu a možný kandidát na prezidenta Petr Hannig

Petr Robejšek (Realisté), Petr Hannig (Rozumní – stop migraci a diktátu EU), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Jan Čižinský (KDU-ČSL), Jan Farský (Starostové a nezávislí) a Jaroslav Kuchař (Cesta odpovědné společnosti) se setkali v páteční předvolební debatě Českého rozhlasu.

Moderátor Jan Pokorný debatu otevřel poukazem na téma řešení dvojí kvality potravin. Hosté se shodli na tom, že je nepřijatelné, aby firmy nabízely starým státům EU lepší potraviny než státům novým.

„Pro mě je šokující, že se to vůbec mohlo stát. Evropská unie po nás chce, abychom označovali kdeco, ale sama se nepostará o to, aby se k nám dostaly stejně kvalitní potraviny. Pro mě je to jen další důkaz toho, v jaké krizi se EU nachází,“ vypálil Robejšek. Pánové Kuchař a Hannig mu dali za pravdu.

Markéta Pekarová Adamová také uvítala, že se tento problém daří řešit, ale současně poukázala na to, že si spotřebitelé mohou už dnes vybírat, co si koupí. „Stačí si číst složení různých výrobků, a pokud chceme, sáhnout v obchodě po výrobku, který se nám jeví kvalitnější. Je to i o tlaku nás, spotřebitelů,“ zdůraznila dáma.

Robejšek s ní nesouhlasil. „Opravdu není úlohou spotřebitelů, aby zjišťovali, co je na těch nápisech, a jezdili si to kontrolovat do Německa,“ vyjádřil svůj názor. Výrobce potravin k tomuto uplatňování dvojího metru vede chamtivost a je věcí politiků, aby se této chamtivosti vzepřeli. „Stejně tak je úkolem politiků postavit se poručníkování z Bruselu,“ hřímal Robejšek.

Čím méně bude u nás Evropy, tím více bude u nás Ruska nebo Číny, varoval lidovec.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Truchlí Fiala i mnozí další. Česko si připomíná rok od tragické střelby na FF UK

17:07 Truchlí Fiala i mnozí další. Česko si připomíná rok od tragické střelby na FF UK

Česko si připomíná první smutné výročí tragických událostí na FF UK, kde rozpoutal střelec peklo. Je…