„No, vlastně bychom si měli uvědomit, že ostatní kandidáti od něj nejsou tak rozdílní. Stačí se podívat na jejich postoje,“ spustil Chomsky a na příkladu dvou donedávna nejsilnějších republikánských kandidátů Scotta Walkera a Jeba Bushe ukázal na posun v americké politice.
„V názoru na íránskou jadernou dohodu se lišili. Walker tvrdil, že musíme bombardovat Írán a že jakmile bude zvolen, okamžitě začnou s bombardováním. Bush byl poněkud serióznější. Ten řekl, že nejdříve se zúčastní prvního jednání kabinetu vlády a pak bude bombardovat Írán,“ vysvětluje Chomsky a dodává: „Podívejte se, nejenže to je zcela mimo spektrum mezinárodních názorů, to je zcela mimo spektrum relativního zdravého rozumu.“
„To je vzpoura radikálů, to není politická strana. Toho si všimnete už podle hlasování. Myslím, že na každý komplexní problém budou existovat rozdílné názory. Pokud však jednohlasně zruší íránskou dohodu nebo zákon o dostupné zdravotní péči či jakoukoli jinou věc, která přijde po nich, víte, že nejednáte s politickou stranou,“ popisuje Chomsky politiku republikánské strany.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa