Stárková, která je také zastupitelkou Sušice, jako členka krajského zastupitelstva zastává funkci předsedkyně Komise pro otevřený kraj a zároveň je členkou Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
Radní uvedla, že jako ekonomka se chce věnovat ekonomice chodu nemocnic vlastněných krajem, které každoročně končí ve ztrátě. Kraj tuto ztrátu hradí formou služeb obecné hospodářské služby. Zároveň chce Stárková po čtyřech letech fungování vyhodnotit činnost krajského zdravotnického holdingu a zjistit, jaké ekonomické a další přínosy přinesl.
Zdravotnictví si po Šimánkově odstoupení vzal na starost dočasně hejtman Václav Šlajs (ČSSD). Šimánkovu rezignaci na funkci radního vzali zastupitelé na vědomí až dnes, od jeho odstoupení z funkce se dřív krajské zastupitelstvo nesešlo. Šimánek, který je nyní řadovým zastupitelem, v září čelil kritice opozice. Podle některých zastupitelů se současným působením v čele fakultní nemocnice a jako radní odpovědný za nemocnice vlastněné krajem mohl dostat do střetu zájmů. Šimánek kritiku odmítl, ve spojení funkcí neviděl problém, naopak považoval to za možnost lepší spolupráce mezi zdravotnickými zařízeními.
Při hledání jeho nástupce mezi zastupiteli neměla ČSSD mnoho dostupných kandidátů na radního. Podle krajského etického kodexu nelze vykonávat zároveň více funkcí placených z veřejných prostředků. Pozici placeného radního tak nemohou vykonávat například senátoři a poslanci, ze hry je také primátor Plzně. Z 15 zastupitelů za ČSSD se tak musel nový radní hledat asi mezi čtyřmi lidmi..
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: bra, čtk