Politici se začínají bát, že je občané potrestají za jejich lumpárny. Martin Koller nebývale tvrdě o Bruselu

17.12.2015 10:38 | Zprávy

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Snahy o omezení práva držet zbraně nelze brát jinak než jako strach evropských elit z vlastních občanů, uvádí pro ParlamentníListy.cz vojenský analytik Martin Koller. Ten rovněž předpokládá, že napětí mezi Ruskem a Tureckem bude i nadále trvat, a nevidí žádný výsledek moskevských jednání amerického ministra zahraničí Johna Kerryho. Komentuje též zákony na podporu armádních Aktivních záloh a plán na vytvoření společné evropské pohraniční stráže.

Politici se začínají bát, že je občané potrestají za jejich lumpárny. Martin Koller nebývale tvrdě o Bruselu
Foto: Dotazník pro Martina Kollera
Popisek: Martin Koller

Posledně jste tvrdil, že s Islámským státem lze zamést velmi rychle, leč není vůle. Co říkáte na tvrzení, že ruská tříměsíční aktivita v Sýrii je vlastně neúspěchem? A jak chápat výsledky jednání Johna Kerryho v Moskvě? Co lze očekávat?

Je logické, že (pro)americká euromédia i jejich čeští služebníci označují nasazení ruského letectva za neúspěšné. Když nemohou přesvědčovat fakty, tak je aspoň zamlčují nebo překrucují, pokud vyloženě nelžou. Ostatně americká zahraniční politika stojí dlouhodobě na lži a pokrytectví. Stačí připomenout islámské teroristy Tálibánu v Afghánistánu oslavované v USA a EU jako bojovníky za demokracii a nárůst exportu tamních drog do Evropy, lži kolem povražděných muslimů ve Srebrenici, kteří se dva roky po svém povraždění zúčastnili voleb, vítězství demokracie v Kosovu, bohužel té islámské a narkomafiánské; a v neposlední řadě vymyšlené jaderné zbraně jako důvod pro válku proti Iráku roku 2003. V současnosti je to boj proti „krvavému“ Asadovi podporovanému většinou Syřanů. „Boj“ proti teroristickému Islámskému státu ve spolupráci s islámskými teroristy financovanými z Turecka a Saúdské Arábie a označovanými jako umírněná opozice. V Evropě můžeme připomenout úžasné výsledky amerického Majdanu v Kyjevě vedoucí k nesmyslné občanské válce, ekonomickému zhroucení Ukrajiny a evropským sankcím proti Rusku, které úspěšně poškozují obě strany; zato USA nikoli. Je zajímavé, že za americká vítězství v Kosovu, na Ukrajině i v Sýrii platí především Evropané. Bez ohledu na americkou propagandu dokázalo ruské letectvo zastavit nápor teroristů a v některých úsecích fronty pomoci syrské armádě k dobytí ztracených území. Faktem je, že ISIL na amerických mapách ovládá kolem 60 % až 70 % syrského území, jenže z toho více než polovinu tvoří neobydlená poušť, kde se bojovníci ISIL ani nevyskytují. Ale z hlediska americké propagandy, která se snaží zkreslit realitu, to vypadá přesvědčivě. S výjimkou většího souvislého prostoru ovládaného turkickými teroristy vyzbrojovanými a posilovanými z Turecka ovládá syrská armáda téměř polovinu obydleného území. Vzhledem k počtu nepřátel je to heroický výkon. Zde bych jen připomněl zajímavý fakt. Část amerických bojových letounů, které údajně bojují proti ISIL, tvoří nejmodernější typ F-22 Raptor. Tento typ není určen k ničení pozemních cílů, nepoužívá se k němu a slouží k vybojování vzdušné převahy proti letectvu protivníka. ISIL letectvo nemá. S Tureckem americké letectvo asi bojovat nebude, přestože Turci podporují islámský terorismus, s nímž Američané údajně bojují. K čemu jsou tedy určeny letouny F-22? Pravděpodobně k útoku na ruské letectvo bojující proti islámským teroristům, přesněji k ochraně teroristů a k vyvolání války s Ruskem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Martin Huml

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase se mi dělá šoufl.“ Ivan Vyskočil k velkým otočkám. Ale také k Fialovi

4:44 „Zase se mi dělá šoufl.“ Ivan Vyskočil k velkým otočkám. Ale také k Fialovi

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ten nám, jednoduchým trumperům, to zase vysvětlil. Jak se máme čím…