Co říkáte na působení pana Babiše a jeho rychlý nástup do nejvyšší politiky? Nepovažujete u Andreje Babiše za nebezpečné za nebezpečné propojení jeho byznysu s politikou a vlastnictvím řady významných médií?
Rychlý vzestup pana Babiše není náhodný. Pan Babiš na tom dlouhodobě pracoval, objížděl okresní města, setkával se s občany a velice kriticky se vyjadřoval k představitelům politické moci (navštívil jsem jeho vystoupení v Písku) a to se vždy lidem líbí. Navíc ho podpořila velká armáda jeho zaměstnanců s rodinnými příslušníky.
Těžko říci, zda jeho byznys a vlastnictví médií může být pro naši současnou politiku nebezpečím. Spíš jsem zvědav, jak naší politice prospějí jeho manažerské schopnosti a jak jimi chce tu politickou bídu povznést na evropskou úroveň. Vycházím z vlastního poznání. Třicet let jsem pracoval ve fabrice a soukromé obchodně-výrobní firmě, pět let jsem byl ředitelem Agrostroje v Rožmitále pod Třemšínem. Teď už si šestnáctý rok, coby starosta krásného podbrdského města, denně povzdechnu – zlatá fabrika. Tam má všechno svůj řád, hierarchii, disciplínu, pokoru, kolektivismus atd. Veřejná a státní správa je proti tomu pelmel, umění možného. Takové poznání Babišovci teprve nasávají.
Co říkáte na podporu komunistů pro zrušení takzvaného lustračního zákona? Nevnímáte nyní rušení lustrací jako naprosto účelové?
Zrušení lustračního zákona mají komunisté roky ve svém programu, proto tento úkon podporují i dnes. Lustrační zákon, čtvrt století od společenské změny, je k ničemu. Pokud si lidé ve svobodných volbách někoho zvolí, lze předpokládat, že si prověří jeho minulost a volí ho takového, jaký je. Proč by to měl regulovat ještě nějaký zákon?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kateřina Synková